Çintimar icraatlarını anlattı

5. farklı ilinde 8 görevini Kocaeli'nde yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar basın mensupları ile bir araya geldi. Genel olar...

BÜYÜT

5. farklı ilinde 8 görevini Kocaeli'nde yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar basın mensupları ile bir araya geldi. Genel olarak 2011-2014 yılının değerlendirildiği toplantıda basın mensupları ile fikir alışverişinde bulunuldu. Çintimar sözlerine basın mensuplarına teşekkür ederek başladı. Çintimar "-Değerli çalışma arkadaşlarım- diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Sizler yaptıklarımızı zirveye taşıyorsunuz. Çok emek veriyorsunuz. Bu davetimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

 

En iyi iş birliğini burada buldum

Muzaffer Çintimar en iyi çalışma ortamını Kocaeli'nde bulduğunu ifade etti ve "Anayasa'nın 58 ve 59. maddesinin 3298 sayılı teşkilat kanununun ve ekibimizin gayretli çalışmalarının verdiği güç ile huzurunuzdayım. En iyi çalışma ortamını burada buldum. Çok zorlu bir süreç geçirdik. Gençlik Spor Teşkilatı 2011'den itibaren Gençlik Hizmetleri ve Spor Teşkilatı oldu. Spor dışında da gençlerimiz için farklı projelerimiz yer alıyor. Türkiye'de gençlik merkezleri faaliyetleri ilimiz adına yoğun bir şekilde devam ediyor. Darıca, Gölcük ve Gebze gençlik merkezlerimiz de açılacak. Başiskele, Karamürsel ve Çayırova'da da gençlik merkezi çalışmalarımız başlayacak" dedi.

 

Antrenör sayımız 75'i buldu

Çintimar bünyelerinde çalıştırdığı antrenör sayısına dikkat çekti ve "3 yıl önce göreve başladığımızda personel sayımız çok azdı. 100'ü bile bulmayan bir kurumduk. Şimdi 286 kişiye maaş ödeyen bir kurum olduk. Bunların dışında en az bu sayı kadar fahri hizmet veren arkadaşlarımız var. En dikkat çekici husus antrenör sayısıdır. 3 yıl önce tek haneli olan antrenör sayımız 75'i buldu ve her biri maaşlı çalışıyor." dedi.

 

7266 organizasyon

Sportif faaliyetlerde de çok aktif olduklarını belirten Çintimar "Sporcu sayıları ile de çok büyük bir artış söz konusu. Kulüplerimizin de bu anlamda bize büyük katkısı var. Belgelenmeyen 7-8 branş lisanslandırılacak ve sayımız daha da artacak. 2 yıldır ilçe ve il müdürlerimiz beden eğitimi ve spor tesislerinde spor yapan insanımızı da kayıt altına alıyor. 294 kulübümüz mevcut olup, 7266 organizasyona imza attık. Okul sporları faaliyetleri müsabaka sayısı değildir. Onları da koyduğumuzda rakam çok daha yüksek olacaktır. 2011 yılında 1050 faaliyet gerçekleştirildi. Önümüzdeki yıl yüzde 50 daha fazla organizasyona katılacağız. Çünkü ilçelerimizdeki spor salonlarımızı da hizmete sokacağız" şeklinde konuştu.

 

288 Milli sporcu

Muzaffer Çintimar Milli sporcu sayısı olarak her geçen gün büyüdüklerini söyledi ve "Milli takımlarımızda birebir müsabakalarda yer almış kardeşlerimizin sayısı 288 kişidir. En yoğun faaliyetler okul sporları faaliyetleridir. 2011'den beri bu faaliyetlerin masraflarını kurumumuz karşılıyor. Ulusal liglere katılan takım sayımız 41'dir. Süper Lig'de 5 takımımız mücadele ediyor. Özel ve GHSİM'ne ait toplam 71 tesisimiz var. Bunun 40'ı müdürlüğümüze ait. Diğerleri ise bizden belgelendirilmiş tesislerdir. Çoğu kişi bilmez ama kulüplerimize mali destek de sağlamaya çalışıyoruz. Engelli branşlarımıza da bu destek veriliyor. 3 yılda toplam 362 bin liralık bir katkı sağladık" dedi. 

 

18 yatırımımız var

Türkiye'de A Sınıf 5 projeden birisine sahip olduklarını belirten Çintimar "19 yatırımımız var. Bunların 18'i faaliyete geçti. Olimpik yüzme havuzumuzun da zemin etüdünü yapıyoruz. Biraz hassas bir konu ama aşılıyor. Körfez'de her hangi yatırımımız ve tesisimiz yok. Bu bölge için de çalışmalarımız başladı. Karamürsel'de amatör spor kulüplerimizin kullanacağı bir tesis kazandırılacağız. A Sınıfı Uluslararası bir projemiz bakanlık tarafından kabul edildi. Gebze İlçe Müdürlüğü 5 büyük projeden birisine sahip. Emeği geçenleri kutluyorum " dedi.

 

Gençlik Merkezimiz iyi çalışıyor

Uluslar Arası Gençlik Merkezi'nin faaliyetlerinden memnun olduğunu ifade eden Çintimar "Gençlik merkezlerimizden 27 bin gencimiz faydalandı. Bu sayının 14 bini 2014'te faaliyetlerimize katıldı. Gençlik merkezinde sadece spor değil, bir çok faaliyet ücretsiz olarak yapılıyor. Merkezimizin sık sık projeleri oluyor ve ilimizden Avrupa'ya gençlerimiz gidiyor. Çalışmalardan memnunum" dedi.

 

Çok özel sporcular ilimizde yetişiyor

Çintimar olimpiyatlara sporcu yetiştiren bir ilde müdürlük yaptığını belirterek "Ülkenin en başarılı sporcuları 2016 ve 2020 olimpiyatlarına ilimizde hazırlanıyor. Kısacası ülkemizin gözbebekleri burada. Bulunduğumuz otelde de bu proje adı altında 50 sporcumuz konaklıyor, maaş alıyor ve çalışıyor. Sporcularımız bireysel olarak ilimiz adına yarışıyor. Bu arada 110 yatak kapasiteli bir otel de cephanelik bölgesinde yapılması planlanıyor. Başarılı sporcularımız bu otelde eğitimlerini sürdürecek" ifadelerine yer verdi. Toplantının ardından basın mensupları ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü kurmayları toplu halde fotoğraf çektirdi. Erdem ÖVÜÇ

 

TOPLANTIYA KATILAN İLÇE ve ŞUBE MÜDÜRLERİ

Çetin Malkoç - Çayırova İlçe Müdürü

Sedat Karakaş - Karamürsel İlçe Müdürü

Murat Babaoğlu - Dilovası İlçe Müdürü

Hikmet Tatoğlu - Darıca İlçe Müdürü

Ekrem Kalkan - Başiskele İlçe Müdürü

Mücahit Sak - Gebze İlçe Müdürü

Muhyettin Yıldırım - Gölcük İlçe Müdürü

Engin Yaşar - Spor Şube Müdürü

Bahri Tok - Personel Şube Müdürü

Metin Çimli - Tesisler ve İşletmeler Şube Müdürü

Erol Arutan - Kartepe İlçe Müdürü

Ömer Ataç - Uluslar Arası Gençlik Merkezi Müdürü

Ziyaülhak Sarıgül - İzmit İlçe Müdürü

Derince Fatih Ağırtaş babası rahatsız olduğu için için katılamadı.

13 Şubat 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR