CONKBAYIRI KOLEJİ’NİN 18 MART ÇANAKKALE VE ŞEHİTLERİ ANMA ETKİNLİĞİ

Conkabayırı, Çanakkakle Zaferi’ni yeniden yaşattıConkbayırı Koleji 18 Mart 1915’te ulusal savaş tarihine adlarını altın harflerle yazdıran ve mukaddes...

BÜYÜT

Conkabayırı, Çanakkakle Zaferi’ni yeniden yaşattı
Conkbayırı Koleji 18 Mart 1915’te ulusal savaş tarihine adlarını altın harflerle yazdıran ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin kahramanlıklarını muhteşem bir gösteriyle adeta yeniden yaşattı.

Conkbayırı Koleji Türk milletinin elde ettiği bu zaferin; sadece kazanılmış bir savaş olarak görülmediğini etkileri ve sonuçları itibariyle neler götürüp getirdiğini iyi muhakeme ettiğini ve adının tesadüfi Conkbayırı Koleji olmadığını, Çanakkale ruhunu ve orada gösterilen azmi her an yaşadığını bir kez daha hatırlattı. Gece Conkbayırı Koleji Kurucu Müdürü Sayım Ekici’nin anlamlı konuşmasıyla başladı. 110 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen gösteride Anasınıfı öğrencilerinin Çanakkale anıtını dikmeleriyle salon büyük bir coşku yaşadı.

ŞİİR DİNLETİSİ
Drama öğretmenleri Görkem Bozat ,Tuğba Şahin ve Türkçe öğretmeni Başak Kurt’un hazırladığı gecede Başak öğretmenin duygu dolu şiir dinletisini kapsayan orotoryoyu Müzik öğretmeni Atil Öztürk’ün güzel sesi akordiyonun tuşlarıyla buluşurken izleyenler göz yaşlarını tutamadılar. Gerçek bir savaş sahnesini canlandıran öğrenciler Ulu Önder Atatürk’ün ‘’Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum ‘’sözü salonu çınlatırken Türk askerini gönlünden vurdu ve savaşta düşman askeri ve tabyalara çökertilirken salon hıçkırıklara boğuldu.

YÜREKLERİ DAĞLADI
Sahneyi aşıp salona taşan galibiyet onuru izleyen her anne ve babanın yüreğini dağladı. Conkbayırı Koleji bir daha unutulmayacak geceye imzasını atarken daima ileriye çağdaş bilimin ışığına doğru emin adımlarla yürüdüğünü bir kez daha kanıtladı.

25 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR