Zabıtadan hayvanlar derneğine destek

          Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü’nün 21 Ocak tarihinde gerçekleştirdiği çalıştayın 11. maddesine istinaden hayvan gönüllüleri...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü’nün 21 Ocak tarihinde gerçekleştirdiği çalıştayın 11. maddesine istinaden hayvan gönüllüleri ile yerel hayvan görevlilerinin sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili yürütülen çalışmalarda aktif rol alma ve belediyelerin ilgili ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışması karara bağlanmıştı.

 

YASALAR UYGULANIYOR

 

Bu karar sonrası harekete geçen DOHAYKO temsilcileri, İzmit Belediyesi Zabıta ekibi ile birlikte ortaklaşa bir çalışma gerçekleştirdi. Yahya Kaptan’da gerçekleştirilen çalışmada sahipsiz köpekler yaşadıkları bölgeden alınarak, gerekli tedavileri ve aşıları yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin Alikahya’da kurulu bulunan Hayvan Barınağı’na bırakıldı. Burada  tedavileri ve aşıları yapılan köpeklerin 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu  gereği tekrar alındığı yere geri bırakıldığı kaydedildi.

 

İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

 

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren  Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, İzmit’e ve İzmit halkına yararlı olacak her türlü çalışmada bütün sivil toplum kuruluşu ver dernekle ortak çalışma yapabileceklerini ifade ederek, “Özellikle sahipsiz bakıma muhtaç hayvanlarla ilgili çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. DOHAYKO  temsilcileriyle birlikte ekiplerimiz güzel bir çalışma gerçekleştirip, güzel bir dayanışma örneği sergilediler” dedi. DOHAYKO yetkilileri de İzmit Belediyesi’nin  sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalarını taktirle karşıladıklarını söylediler.

17 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR