Depremin bürokrasi kurbanına Hürriyet’ten yardım eli

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Gölcük depreminde kaybettiği eşini 15 yıl sonra İstanbul Kimsesizler Mezarlığı’nda bulan ve önüne çık...

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Gölcük depreminde kaybettiği eşini 15 yıl sonra İstanbul Kimsesizler Mezarlığı’nda bulan ve önüne çıkan bürokratik engelleri aşamadığı için cenazeyi memleketi Sinop’a bir türlü götüremeyen Ahmet Özden’e yardım elini uzattı.

 

ÖNÜNE BÜROKRATİK ENGELLER ÇIKMIŞTI

Ahmet Özden, depremde tırnaklarıyla kazıdığı tuğla yığınları arasından sağ çıkardığı eşinin götürüldüğü hastaneyi 15 yıldır bulamamış ve eşi Fatma Özden’in izine Kilyos Kimsesizler Mezarlığı’nda rastlamıştı. Eşinin mezarını memleketi Sinop’a aldırmak isteyen Özden’in önüne ise bürokratik engeller çıkmış ve eşinin mezarını bir türlü Sinop’a aldıramamıştı.


İZMİT’E GELDİĞİNİ DUYDU

Ankara-İstanbul-Kocaeli hattında uzun süre mekik dokuyan; gitmediği belediye, mezarlık, hastane ve savcılık kalmayan Ahmet Özden’in, Kocaelili makamlardan yardım eli istemek için İzmit’e geldiğini duyan Fatma Kaplan Hürriyet harekete geçti ve Özden’in geçici süre misafir olarak kaldığı yardımsever vatandaşın evine gitti.


“SAĞLIK SKANDALI DA VAR”

Ahmet Özden ile bir süre görüşen Hürriyet, yaşanan olayın utanç konusu olduğunu ve bu zamana kadar konunun çözülememesinin de hiçbir anlamı olmadığını belirtti. Hürriyet, “Ahmet Özden gibi depremden bu yana halen daha yakınlarını bulamamış insanlar var. Ahmet Özden de bu insanlardan sadece biri. Hastaneye götürdüğü eşini ambulansa emanet ediyor, ancak eşinin hangi hastaneye gittiğini bulamıyor. Ortada sadece sosyal trajedi değil, bir sağlık skandalı da var” dedi.


“DUYUNCA ÇOK ÜZÜLDÜM”

Açıklamasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Maalesef depremin yaralarının halen daha çözülemediğini görüyoruz. Ortada bir mağduriyet var ancak bu mağduriyeti çözebilecek bir kurum halen daha bulunamamış. Oysaki durum bir imza ile çok kolay bir şekilde çözülebilir ve bu mağduriyet o yıllarda da aşılabilirdi. Ahmet Özden’in durumunu öğrendiğimde çok üzüldüm ve çözmek için en kısa zamanda gerekli yetkili mercilerle görüşmeler yapacağız” açıklamasında bulundu.

14 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR