Yaylak, hem terörü hem de AKP’nin Somali’ye yardımını kınadı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Celalettin Yaylak, önceki gün hain pusuda şehit olan 12 askerimiz hakkında yaptığı açıklamada AKP’nin bu y...

BÜYÜT

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Celalettin Yaylak, önceki gün hain pusuda şehit olan 12 askerimiz hakkında yaptığı açıklamada AKP’nin bu yöndeki siyasetini eleştirdi.

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde bir askeri konvoyun geçişi esnasında PKK’lılar tarafından infilak ettirilen mayın sonrasında şehit düşen 12 askerimiz hakkında önceki akşam il binasında basın açıklaması yaptı. Yaylak, “AKP hükümetinin bu zamana kadar, PKK terör örgütüyle mücadeledeki isteksizliği, pısırıklığı ve kayıtsızlığı kanlı saldırıların kaygı verici bir noktaya ulaşmasına yol açtı. PKK terör örgütüne verilen ümitler ve yıkım projesi kapsamında atılan tehlikeli adımlar ülkemizi bölünmenin ve dağılmanın eşiğine kadar savuruştur. Başbakan Erdoğan’ın partisinin 10. Kuruluş yıldönümü konuşmasında, ‘Bıçak kemiğe dayandı, bedelini ödeyecekler’ sözleriyle şehit yakınlarının ve gazilerin huzurunda dile getirdiği ‘Cinayet şebekesinin bertaraf edileceğine’ dair beyanların hiçbir karşılığı ve inandırıcılığı bulunmamaktadır” dedi.

“TAVİZSİZ BİR MÜCADELE BEKLEMEKTEDİR”
Yaylak, “Suriye’ye ‘Sabrımız tükendi’ diyerek tehdit eden bu müflis politikacı zihniyetlerinin, aynı y-tavrı ve kararlığı Türkiye’yi parçalamaya çalışan kanlı terör örgütüne göstermemesi asıl niyet ve yüzünü bir kez daha göstermiştir. MHP, bölücülükle ve uzantı olan terörle mücadelede gerekli desteği vermeye hazır ve kararlıdır. Bilinmelidir ki milletimiz, kanlı terör örgütü konusunda sabır değil, kökünün kurutulması için heyecan, irade, karar ve tavizsiz bir mücadele beklemektedir” dedi.

“YARDIMLAR AKP’YE ÖZEL DEĞİL”
Yaylak, geniş kapsamlı iftarları iptal ettiklerini ve burada harcanan paraların yardıma muhtaç ailelere gönderilmesine karar verdiklerini açıkladı. Somali’ye yapılan yardımları değerlendiren Yaylak, Somali’ye yapılan yardımların AKP iktidarına özel bir çalışmaymış gibi yansıtıldığını belirtti. Yaylak, “Türkiye genelinde ve ilimizde Somali’ye yapılan yardımlar sanki mevcut hükümetin AKP iktidarının hazırlamış düzenlemiş olduğu bir yardım gibi görünüyor. Bu durum bizi üzüyor ve bize rahatsızlık veriyor” dedi.

“İÇİ DOLU OPERASYON OLSUN”
Hakkari Çukurca’da 12 askerin şehit olmasının ardından başlatılan hava destekli operasyon hakkında da açıklama yapan Yaylak, geç kalmış bir operasyon olduğunu belirtti. Yaylak, bir kere mahsus olmamasının gerekliliğini vurgulayarak devamının gelmesini istedi. Yaylak, “Görüntü ile kalmaması gerek içi dolu yararlı bir operasyon olmalı” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

19 Ağustos 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR