DP&'de yeni başkanlık divanı

Demokrat Partinin (DP) yeni Başkanlık Divanı oluşturuldu.DP Başkanlık Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, DP Genel İdare Kurulu, Genel Başkan N...

BÜYÜT

Demokrat Partinin (DP) yeni Başkanlık Divanı oluşturuldu.

DP Başkanlık Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, DP Genel İdare Kurulu, Genel Başkan Namık Kemal Zeybek başkanlığında toplanarak yeni Başkanlık Divanı üyelerini belirledi.

Yeni Başkanlık Divanında, Siyasi İşler, Parlamento ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Osman Çilsal, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Ahmet Uyanık, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Füsun Yaşar, Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Agah Oktay Güner, Yerel Yönetim ve Gönüllü Kuruluşlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Bülent Erdinç, Kadın ve Gençlik İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Mustafa Uğur Ener, Sağlık, Çevre ve ARGE İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Nuran Talu, Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Cengiz Atak, Genel Sekreterliğe Vedat Çınaroğlu ve Mali İşler Başkanlığına da Mecit Hazır getirildi.

Açıklamada, ayrıca son günlerde yaşanan terör olaylarına karşı ''başta iktidar olmak üzere herkesi duyarlı olma ve yetkilileri yasaların gereğini yerine getirme çağrısı'' yapıldı.

Son 5 günde terör örgütü saldırısında 5 askerin şehit edildiği belirtilen açıklamada, ''Şehitlerimize sahip çıkan var mı? Şehitlerimizin haberlerine değil de onların katillerine övgüler dizenlerin haber niteliği taşıdığı bir durum nasıl doğdu? Türkiye'nin gündeminin teröristlerin milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girebilmelerine kilitlenmesi nasıl bir anlayıştır? Biz Demokrat Parti Başkanlık Divanı olarak tarihi kökenlerimizin milli, manevi ve insanı değerlere, Cumhuriyetimiz ve demokrasimize bağlılığımızın bize verdiği görev duygusuyla başta iktidar olmak üzere herkesi duyarlı olmaya ve yetkilileri yasaların gereğini yerine getirmeye çağırıyoruz'' ifadeleri kullanıldı.

07 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR