Odabaş projelerini tanıttı

        MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, geçtiğimiz günlerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu ile bir araya geldi. Bakanlık bün...

BÜYÜT

 

 

 

 

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, geçtiğimiz günlerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu ile bir araya geldi. Bakanlık bünyesindeki ilgili daire başkanlarının da hazır bulunduğu ziyaret sırasında projelerinden söz eden Odabaş, isteklerinin yalnızca manevi destek olduğunu söyledi.

 

MISIR PROJESİ

Hazırlanan projelerini tek tek tanıtan Odabaş, ilk olarak Popcron mısır hakkında bir sunum yaptı. Daha önce tamamı Arjantin’den ithal edilen mısırla ilgili MARSİAD’ın yaptığı 3 yıllık Ar-Ge çalışması sonucu Tarım Bakanlığı, Kocaeli Valiliği ve çiftçiler ile esnaf işbirliği ile ülkemizde üretimin başladığını belirterek, “Şu anda mısır üretiminin yüzde 80’i ülkemizden karşılanıyor. Halkımız yerli, doğal ve ucuz mısır tüketirken, esnafımız ve çiftçimiz de kazanıyor” dedi.

 

İKİ PROJE DAHA

İkinci olarak MARSİAD Fındık Dünyası’nı tanıtan Odabaş, şöyle konuştu: “Üretilen fındığın bir bölümü depolarda çürüyor. Bir bölümü de Avrupa’ya zararına satılıyor. Fındıktan 41 çeşit ürün geliştirdik. Şimdi bu projenin tanıtımı için sadece manevi destek istiyoruz.” Odabaş son olarak da 3. Organik Doğal Tarım Gerim dönüşümlü Entegre Üretim projesi ile ilgili bir sunum yaptı. Bu projenin Türkiye’de devrim yaratacağını ifade eden Odabaş, “Bu proje ile milyarlarca dolar ihracat gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 

DESTEK VERECEK

Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu da, Odabaş’a teşekkür ederek, kendisinin de STK’lardan ve özel sektörden geldiğini, bu nedenle projelerle ilgili her türlü desteği vereceğini ifade etti.

19 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR