AKP’de kongre günü

AKP İl Gençlik Kollarının 3.Olağan kongresi yapılacak. AKP Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından yapılan istişareler sonrasında İl Gençlik Kolları...

BÜYÜT

AKP İl Gençlik Kollarının 3.Olağan kongresi yapılacak. AKP Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından yapılan istişareler sonrasında İl Gençlik Kolları Başkanlığına Yusuf Akın’ı aday göstermişti. Akın’ın tek aday olarak gideceği kongrede 50 kişilik yönetim kurulu belirlenecek

AKP İl Gençlik Kolları’nın 3.Olağan kongresi Hasan Gemici Spor Salonu’nda yapılacak. Yapılacak olan kongrede 601 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu doğal delege statüsünde kongrede oy kullanacak. Yapılacak olan kongrede 50 kişilik il yönetim kurulu, 50 kişilik yedek ve 24 kişilik büyük kongre delegesi belirlenecek.

HAVUZDAKİ İSİMLER DEĞERLENDİRİLİYOR
Gençlik Kolları’nda yönetim kurulu oluşturulurken havuz kuruldu. Bu havuzda toplanan 120 isim üzerinde değerlendirme yapıldı. AKP’nin ileri gelenleri tarafından bu havuz içerisinde bulunan isimler teker teker değerlendirilerek listeye alınıyor. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek tarafından ilçe gençlik kolları yönetiminde hali hazırda görev alan kişilerin il yönetimine alınmasına izin vermediği öğrenildi.

KONGREYE KATILMASI BEKLENEN İSİMLER
Yapılacak olan kongreye; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, AKP Genel Merkez Gençlik Kolları kurucu başkanı ve Ankara Milletvekili Zelkif Kazdal, Gençlik Kolları eski Genel Başkanı ve ayrıca Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı İsmail Karaosmanoğlu, AKP Milletvekilleri, AKP Kocaeli Koordinatör Milletvekili ve Yalova Milletvekili Temel Coşkun ve davetliler katılım göstermesi bekleniyor.

KONGRE BUGÜN SAAT 14.00’DA
Yaşanan hain terör saldırısı sonrası hayatını kaybeden asker ve polis şehitlerimiz sebebiyle kongrede yapılması planlanan müzik dinletisi, halk oyunları gösterisi ve planlanan sürprizlerin hepsi iptal edildi. Sade bir kongre şeklinde yapılacak olan kongrenin oldukça sakin geçmesi bekleniyor. Bugün saat 14.00’de başlayacak olan kongre de salona teşkilat mensupları 12.30’dan itibaren alınmaya başlanacak.

LİSTEDE OLMASI BEKLENEN İSİMLER
Yusuf Akın ile birlikte başkan adayı olanlardan Yusuf Yazıcı, Murat Ergelen,
Serhan Çatal, Turgay Aydıner, Ahmet Ayaz’ın da listede yer almasına kesin gözle bakılırken, Samet Topal’ın ne yapacağı kongre günü belli olacak. Ayrıca İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut’un kardeşinin de listede yer alması bekleniyor.

Diğer taraftan listeye;

Filiz Korkmaz
Ali Erdem
Muhammed Yeşilkaya
Sercan Pehlevan
İskender Yazıcı
Selim Akman
Mevlüt Ağra
Zeynep Aslan
Saliha Tüfekçi
Cengiz Babayiğit
Ömer Faruk Köse
Nihat Aslan
Tarık Taşer
Emre Kahraman,
Arif Serkan Aydemir

22 Ekim 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR