“Eşini döven, rapor edilecek”

Dilovası yapılan toplantılara katılan AKP Milletvekili Sibel Gönül, “Eşine karşı sürekli şiddet uygulayan kocaların durumu Aile ve Sosyal Politikalar...

BÜYÜT

Dilovası yapılan toplantılara katılan AKP Milletvekili Sibel Gönül, “Eşine karşı sürekli şiddet uygulayan kocaların durumu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bildirilecek” dedi.

AKP Milletvekili Sibel Gönül, Dilovası’nda bir dizi ziyarette bulundu. Gönül önce kuran kursu öğrencileri ve hocaları ile iftar programı gerçekleştirdi. Gönül’e AKP Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, Kadın Kolları Başkanı Nuket Demiray ve Gençlik Kolları Başkanı Suat Şık eşlik etti. Gönül, iftar sonrasında Dilovası gençlik ve kadın kollarının yönetim kurulu toplantısına katıldı..

KADINLAR KORUNACAK
Dilovası Adnan Kahveci Parkı’nda gerçekleşen toplantıda kadın haklarıyla ilgili bilgi veren Gönül, “Sosyal destek uzmanı, aileleri sosyolojik ve psikolojik koşulları açısından da izleyecek. Eğer o ailede uyuşturucu kullanan ve alkol bağımlısı olan bireyler varsa, tedavi edilmelerine yönelik adımlar atılacak. Eşini veya çocuklarını döven ebeveynler uyarılacak. Eşine karşı sürekli şiddet uygulayan kocaların durumu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bildirilecek. Bakanlık bünyesinde özel bir telefon hattı da oluşturulacak. Yaşamı tehdit altındaki kadına yönelik jet hızla koruma önlemleri devreye sokulacak, gerekiyorsa yakın koruma verilecek” dedi.

12 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR