Can: Putin de Haydar Baş’çıdır

Yeni Mesaj Gazetesi Kocaeli Temsilciliği, ‘İslam dünyasını kuşatan fitneler ve tevhidin merkezi Ehl-i Beyt’ panelini bu sefer Çayırova’da gerçekleşti...

BÜYÜT

Yeni Mesaj Gazetesi Kocaeli Temsilciliği, ‘İslam dünyasını kuşatan fitneler ve tevhidin merkezi Ehl-i Beyt’ panelini bu sefer Çayırova’da gerçekleştirdi. Program öncesi Tavşanlı köyü sakinleriyle bir araya gelen konuşmacılar vatandaşların sorunlarını dinleyip Prof. Dr. Haydar Baş’ın milli ekonomi modeli üzerinden yanıtlar verdiler.

 

DİNLER ARASI DİYALOG

Büyük ilgi gösterilen programa BTP İl Başkanı Muharrem Can da katıldı. Panelde konuşan araştırmacı yazar Recep Bahar, iktidarın dinler arası diyalog çalışması ile İslam dünyasına zarar verdiğini belirtti. Antalya Belek’teki ‘Dinler Bahçesi’ adlı yapının İslam’la bağdaşmadığını belirten Bahar, “Bunlar İslam’a hizmet iddiasıyla aslında dinimize en büyük zararları veriyorlar” dedi.

 

“NAKŞİLİK SAHTEDİR”

Ayet ve hadislerle Ehl-i Beyt hakkında dinleyicilere bilgi veren Tevrat Turan ise, İslam’da Ehl-i Beyt’in yerini Sünni kaynaklardan aktardı. Bir gerçeğin yıllardır insanlardan gizlendiğini söyleyen Turan, “Nakşibendîlik gibi akımlar Ehl-i Beyt’siz İslam oluşturma misyonunda en büyük rollerden birine sahiptir. Ehl-i Beyt’e dayanmayan bu oluşumlar uydurma ve sahtedir” dedi.

 

RUSYA’YI ÖRNEK GÖSTERDİ

Panelin sonunda söz alan BTP İl Başkanı Muharrem Can ise, Prof. Dr. Haydar Baş’a ait Milli Ekonomi Modeli’nin tüm dünyadaki işsizlik, fakirlik gibi sorunlara karşı tek çözüm olduğunu söyledi. Günümüzde Amerika ve Avrupa tarafından Rusya’da çıkarılmaya çalışılan krizin sebebinin, Rusya’nın Milli Ekonomi Modeli’ni kullanmaya başlaması olduğunu söyleyen Can, “Rusya milli parası ile ticaret yaparak ABD dolarını işlerinde kullanmadı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu uygulamaya ekonomi danışmanlarının önerisiyle Milli Ekonomi Modeli ile geçti ve kanunlaştı. Rusya’nın Haydar Baş’çıdır” dedi.

02 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

arslan - Bu model rusyaya yaramadı.ekonomisi %20 çöktü.Anlaşılan iyi bi model değil.Allahtan onun aklına uymuyoruz.

Yanıtla . 0Beğen 02 Ocak 16:23
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR