CHP’den 19 Mayıs kutlaması

CHP İzmit İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle önceki gün akşam saatlerinde yürüyüş düzenledi. Merkez Bankası önünd...

CHP İzmit İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle önceki gün akşam saatlerinde yürüyüş düzenledi. Merkez Bankası önünden başlayarak Sabri Yalım Parkı’nda son bulan yürüyüşe CHP Milletvekilleri Haydar Akar, Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP İl Gençlik Kolları Murat Erinç, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, ADD Kocaeli Şube Başkanı Orhan Özdemir, KYÖD Başkanı Mehmet Toker ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Yürüyüş öncesi emniyet güçleri alanlarda üst araması yaptı ve yoğun güvenlik önlemi alındı. Yürüyüşte partililer, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” ve “Türkiye Laiktir, Laik Kalacak” sloganları attı. Yürüyüşün ardından kısa süreli müzik dinletisi gerçekleşti.

 

NURİYE VE SEMİH İÇİN DESTEK ALKIŞI

Yürüyüşün ardından Sabri Yalım Parkı’nda ilk olarak açıklama yapan CHP İzmit Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Can Tekoğlu, ‘’Bugün burada Ata’mızı Anmak ve gençliğe armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamak üzere toplandık. Burada bulunan herkese teşekkür ediyor, günün anlam ve önemine geçmeden önce 72 gündür, haksızlığa maruz kalarak işlerinden olan ve seslerini duyurmak için açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için sizlerden kuvvetli bir destek alkışı istiyorum. 19 Mayıs 1919’u Türk tarihinin kötü gidişatının değiştiği, hasta zannedilen adamın yeniden hayat bulduğu tarihtir. 19 Mayıs, dünyada emperyalizme karşı kesin bir başarıyla sonuçlanan ilk ulusal kurtuluş savaşının başladığı gündür. İstiklal Harbi’nin zaferle taçlanmasının ardından Mustafa Kemal Atatürk, tarihimiz için en önemli adımlardan birinin atıldığı bu günü bizlere, gençlere armağan etmiştir’’ dedi.

 

ÜLKEMİZİN DURUMU ORTADA

Tekoğlu, ‘’Türkiye Cumhuriyeti, zor şartlar altında, bir yandan yokluk diğer yandan iç ve dış düşmanlarla mücadele edilerek kuruldu. Ancak, bu gün geldiğimiz noktada Önce Atatürk İlkeleri yozlaştırılarak içi boşaltılmış, yüz yıllarca farklılıklarıyla birlikte yaşamış olan halk bu sefer farklılıkları yüzünden ayrıştırılmış, terör devreye sokulmuştur. Bugün, ülkemizin içinde bulunduğu durumun vehameti tüm çıplaklığıyla ortadadır. Taşı toprağı altın dediğimiz ülkemiz, Sudan'dan 99 yıllığına üretim yapmak için toprak kiralar olmuş, cumhuriyet tarihinde zorluklarla kurulan birçok devlet kuruluşu zarar ediyor bahanesiyle özelleştirilmiş ve küresel sermayeye kul edilmiştir’’ diye konuştu.

 

ÜLKEYİ YIKMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Vatandaşlık haklarımızdan olan oy kullanma hakkımız henüz elimizden alınmamış ancak oyların hukuka uygun şekilde kullanılması ve sayılması ile yükümlü olan kurumu YSK, elimizden alınmıştır diyen Tekoğlu, “Bizler, cumhuriyetin ilelebet bekçileri olarak yaşamayı görev edinmiş gençler olarak, yokluk içinde, zorluk içinde kurulmuş bu ülkenin, dedelerimizin, ninelerimizin canları pahasına savaş cephelerine giderek kazandığı bu ülkeyi hiç kimsenin yıkmasına izin vermeyeceğiz. 19 Mayıs 1919'da başlayan kurtuluş mücadelesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlamış, silah arkadaşları ve halkıyla birlikte el ele, omuz omuza verdiği emeklerle zafere ulaşmıştır” ifadelerini kullandı.

 

HAYKIRIYORUZ VE DAİMA HAYKIRACAĞIZ

Son olarak Tekoğlu, ‘’Tıpkı; 1919 yılında olduğu gibi birlik ve beraberlikle, Atatürk ilke ve inkılaplarının gölgesinde elimizden geleni ardımıza koymayacağımızı, geleceğimizi hiç kimsenin tek eline teslim etmeyeceğimizi, milli mücadele ile kazanılmış olan özgürlüklerimizi bir tek kişinin iki dudağı arasına bırakmayacağımızı damarlarımızda akan asil kandan aldığımız görevle haykırıyoruz ve daima haykıracağız’’ açıklamalarında bulundu.

 

19 MAYIS ÖZGÜRLÜKTÜR

Tekoğlu’nun ardından konuşan ADD Kocaeli Şube Başkanı Orhan Özdemir, ‘’98 yıl önce bugün Samsun’dan ülkemizin üzerine yeni bir güneş doğmuştur. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Emperyalist işgalci devletlerin ülkemizden sökülüp atılmasını sağlayan Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının yakıldığı gündür 19 Mayıs. Ülkemizi düşmandan kurtaran, bağımsızlığını sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz. Sevgili gençler 19 Mayıs Tam Bağımsız Türkiye’dir, Özgürlüktür, Cumhuriyettir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür’’ şeklinde konuştu. Selin BECER

whatsapp-image-2017-05-19-at-16.29.jpg

whatsapp-image-2017-05-19-at-16.03.jpg

19 Mayıs 2017 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR