Ankara’da Kocaeli’nin turizmi konuşuldu

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve beraberindeki heyet, Ankara’da resmi temaslar...

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve beraberindeki heyet, Ankara’da resmi temaslarda bulundu. AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in de katıldığı görüşmelerde, Kocaeli’nin turizm sektörünün gelişiminin sağlaması için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda görüşmeler yapıldı.

 

KOCAELİ’NİN TURİZMİ KONUŞULDU

Bakanı Mahir Ünal’ı ziyaret eden Kocaeli heyeti, Türkiye Turizm Stratejisi-2023’ün öngördüğü hedeflere ulaşmak için önemli bir yapılanma gerçekleştiriliyor. Ülkemizin her yanına dağılmış ve Kocaeli’de varlığıyla dikkat çeken sağlık, termal, yayla, kış ve dağ sporları, kültürel açıdan önemli yer ve yerleşmelerin tek tek ele alınmasıyla önemli pazar boyunun kentimize de yansıması hedefleniyor.

 

BAŞKAN, ÇOK UMUTLU

Açıklamasında “2023 Turizm Stratejisi’nde Kocaeli hak ettiği yer alacaktır” diyen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Kartepe ve Kandıra bölgemizin turizminin gelişimi için önemli çalışmalar yapacağız” dedi. 2023 hedefleri doğrultusunda güçlü bir turizm güzergahı ve bölgesel varış noktası oluşturulması ile yerleşmelerin kültür, el-sanatları, yeme-içme tesisleri ve konaklama imkanları ile güçlenmelerinin sağlanması planlanıyor.

 

YAYMAN İLE DE GÖRÜŞÜLDÜ

Ankara’da yapılan temaslar sırasında Kocaeli heyeti, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman’la da görüşüldü. AKP Milletvekili İlyas Şeker’in de eşlik ettiği görüşmelerde, Kocaeli’nin tarihi ve kültürü noktasında yapılan çalışmalar da Bakan Yardımcısı Yayman’a aktarıldı. Daha sonra Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel’i ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, “Yeni Türkiye” yolculuğunda ülke ve dünya gelişmeleri üzerine durdu. Heyet son olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile de bir araya geldi.

06 Mart 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR