Cemiyetimizin ilk ziyaretçileri ülkücüler

Kocaeli Ülkü Ocağı yönetimi Kocaeli Gazeteciler Cemiyetini Basın Müzesinde ziyaret etti. Kocaeli Ülkü Ocağı Başkanı İbrahim Özcan ve başkan yardımcıs...

Kocaeli Ülkü Ocağı yönetimi Kocaeli Gazeteciler Cemiyetini Basın Müzesinde ziyaret etti. Kocaeli Ülkü Ocağı Başkanı İbrahim Özcan ve başkan yardımcısı Tuğrul Gök cemiyet yönetimini ziyareti sırasında Cemiyet Başkanı Çetin Gürol`un yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Ahmet Yavuz, Bahar Erdoğan Kaymakçı ve Ayşegül Kalaycı hazır bulundu.


16 OCAK KAPSAMLI KUTLANACAK
Ziyarette konuşan Kocaeli Ülkü Ocağı Başkanı Özcan Gürol ve yönetimini tebrik ederek, “Kocaeli Ülkü Ocağı olarak yapacağınız faaliyetlerinizde ve projelerinizde elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Kocaeli basını Türkiye`de önemli bir yere sahip. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gürol ise ziyaretlerinden dolayı Ülkü Ocağı yönetimine teşekkür ederek, “Türkiye`de il basın toplantısı Atatürk tarafından 16 Ocak 1923 tarihinde Kocaeli`de düzenlendi. Cumhuriyetin temelleri de bu toplantının ardından atıldı. Bu nedenle 16 Ocak Basın Onur Günü`nü çok önemsiyoruz. Bu yıl 16 Ocak`ta çok kapsamlı bir program hazırlamayı planlıyoruz. Sizlerden de bu konuda destek istiyoruz” dedi.

 

CİVELEK'TEN PASTALI KUTLAMA

civ.jpg

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti seçiminin ardından göreve getirilen Çetin Gürol ve ekibini ziyaretler sürüyor.

Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti`nin yeni Başkanı Çetin Gürol ve yönetim kurulunu basın müzesinde ziyaret ederek hayırlı olsun dedi. Ziyaret sırasında Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti`nin yönetim kuruluda  hazır bulundu. İl Başkanı Civelek, ziyaret için geldiği basın müzesinde bir sürprize imza atarak yönetim kuruluna fotoğraf makinası şeklinde bir pasta da getirdi. Hayırlı olsun pastasını Cemiyet yönetimi ile birlikte kesen Civelek 'Yeni görevinizde başarılar diliyorum, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti`ni taktir ediyoruz. Bazı görevler özel ve kutsaldır. Sizlerde çok kutsal bir meslek icra ediyorsunuz' dedi.

 

Ziyaretin 10 Kasım gününe denk gelmesine de işaret eden Civelek, bugün Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal'in ölüm yıldönümü. Kendisini rahmet,minnet ve şükran duygularımızla bir kez daha anıyoruz..Atatürk, Cumhuriyetin ilanından önce ilk ve son kez İzmit'te gazetecilerle bir basın toplantısı düzenlemiş ve Cumhuriyetin kuruluş müjdesini gazetecilerle paylaşarak onlara verdiği önemi göstermişti. Siz seçilen yeni yönetimin de güzel işler yapacağına inanıyor ve her türlü desteği vereceğimizi bilmenizi istiyorum dedi.

 

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ise, “ Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti basın mensuplarımızın tek meslek örgütü. Bizlerde halen sahalarda olan kişiler olarak sorunları da, çözümlerini de bilmiyoruz. Elbirliği ile bu sorunların üstesinden geleceğiz.  Bu manada ilk hedefimiz geçen dönem arazisini aldığımız konut alanına hızlıca konutları yaptırabilmek. Bizim ana amaçlarımızdan biri bu. Diğeri ise 16 Ocak 1923’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk ve tek basın toplantısı olan Kasr-ı Humayun’da gerçekleştirilen ve bizlerinde Basın Onur Günü olarak kutlanmasına vesile olan etkinliğimizi bu yıl daha da görkemli yapabilmek için çalışmalar yapmak. Bu manada kentin tüm dinamikleriyle ortak hareket etmek istiyoruz. Ülke genelinde 16 Ocak tarihi Basın Onur Günü olarak kutlanmasını arzuluyoruz” dedi.

11 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR