Ekmek israfına dikkat çeken öğrenciler ödüllerine kavuştu

Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu ‘Ekmek israfının önlenmesi’ konusuyla ilgili, ilimizde de ilkokul ve ortaokul öğrencil...

BÜYÜT

Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu ‘Ekmek israfının önlenmesi’ konusuyla ilgili, ilimizde de ilkokul ve ortaokul öğrencileri yarıştı. Kompozisyon, şiir ve resim dalında yarışan öğrenciler ödüllerini Başkan Ali Sarı’dan aldılar. Şiir ve resim dalında Bekir İlhami-Fatma Nedime Calp İlkokulu’ndan Fatma Bezgin, şiir dalında Çerkeşli Nuh Çimento Ortaokulu’ndan Beyza Işık, kompozisyon dalında Çerkeşli Nuh Çimento Ortaokulu’ndan Çağlanur Avcı ve resim dalında Çayırova İmam Hatip Ortaokulu’ndan Neval Helin Bayçınar birinci oldu.


“EKMEK İSRAFI YÜZDE 30 ORANINDA ÖNLENDİ”

Birinci olan öğrenci ve velilerine ikram sunulmasının ardından konuşma yapan Başkan Ali Sarı, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği güzel bir yarışma oldu. Konu ekmek israfının önlenmesi olunca bize de yansıdı. Ekmek israfının önlenmesi bizim için çok önemli. Cumhurbaşkanımızın başlattığı böyle olumlu bilgilendirmelerde yüzde 30 oranında ekmek israfı önlendi ”dedi.

“BİRİNCİLER İÇİN BURDAYIZ”
Konuşmasını devam eden Sarı, “Minik yavrularımız şiirler, kompozisyonlar yazarak bu konulara katkı sağlıyorlar. Biz de kalan ekmeği bir bir değerlendiriyoruz, bayat ekmek olarak satıp dar gelirli insanlara da verebilmek gibi. Biz bu konuya değinerek birinci olan arkadaşlarımız için burada toplandık” diyerek konuşmasını bitirdi. Ödüllerini Başkan Ali Sarı’dan alan öğrenciler, yazdıkları şiir ve kompozisyonları da okudular.

19 Kasım 2014 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR