Koruyucu Diş Sağlığı Programı farkındalık oluşturacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplumda gereken önemin verilmediği ağız ve diş sağlığı konusunda Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile ortakl...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplumda gereken önemin verilmediği ağız ve diş sağlığı konusunda Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile ortaklaşa, anlamlı bir eğitim programı gerçekleştirecek. Koruyucu Diş Sağlığı Programı adı altında hayata geçecek etkinlikler 15-17 Eylül günlerinde düzenlenecek.

 

BİR DİZİ ETKİNLİK

Kocaeli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşturulması ve sürekliliğinin sağlanabilmesi için hayata geçireceği Koruyucu Diş Sağlığı Programı’nda bir dizi etkinlik düzenlenecek. 3 gün boyunca sürecek etkinliklerde ağız-diş taramaları yapılacak. Ayrıca doğru diş fırçalama teknikleri anlatılıp, mobil ünitelerle diş tedavileri yapılacak.

 

ÖZELLİKLE ENGELLİ ÖĞRENCİLER

Özellikle engelli çocuklara yönelik uygulanacak diş sağlığı uygulamaları kapsamında Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tedavi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil’in ve çeşitli illerden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ilimize gelecek. Uygulamalar Prof. Dr. Dülgergil öncülüğünde gerçekleştirilecek.

 

HUZUREVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİ

Ağız ve diş sağlığı uygulamaları kapsamında gerçekleştirilecek tarama, tedavi gibi uygulamalar Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Akmeşe Türk Anneler Derneği Zihinsel Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Kocaeli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Kocaeli Huzurevi, Gölcük Belediyesi Huzurevi gibi kurumlarda kalan kişilere yapılacak.

 

PROGRAM GÜN VE SAATLERİ

Uygulamanın yapılacağı merkezler, gün ve saatler ise şöyle;

Tarih                         Saat              Uygulamanın Yapılacağı Merkez

15 Eylül Salı             10.30             Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

                                13.30            Akmeşe Türk Anneler Derneği Zihinsel Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

16 Eylül Çarşamba    09.00             Kocaeli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü

                                13.30            Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü

17 Eylül Perşembe    09.00             Kocaeli Huzurevi

                               13.30             Gölcük Belediyesi Huzurevi

13 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR