ODTÜ KYÖD Okulları öğrencileri şehrimizin elçileri

Bu projeye göre şehrimizin tarihi eserleri, doğal güzellikleri ve kültürel özellikleri öğrencilerimiz tarafından gezilerek İngilizce ve Türkçe olarak...

BÜYÜT

Bu projeye göre şehrimizin tarihi eserleri, doğal güzellikleri ve kültürel özellikleri öğrencilerimiz tarafından gezilerek İngilizce ve Türkçe olarak tanıtımları yapıldı.

Şehrimizi daha yakından tanımak ve tanıtmak amacıyla yola çıkan ODTÜ KYÖD Okulları öğrencileri, projenin ilk basamağında İzmit şehir gezisine çıktılar. Ülkemizin en modern parklarından biri olan Sekapark, yapımı 1500’lü yıllara dayanan ve Mimar Sinan eserlerinden biri olan, Yeni Cuma Cami olarak da bilinen Pertev Paşa Külliyesi, bitmeyen bir tarih koridoru görünümündeki Kapanca Sokak ve Sırrı Paşa Konağı ODTÜ KYÖD öğrencileri tarafından gezilerek fotoğraflandı. Bunun yanı sıra Arkeoloji Müzesi, Saat Kulesi ve bazı doğal mekânlar araştırıldı. İngilizce olarak sunumları yapıldı. En önemli kültürel özelliklerimizden olan pişmaniye ve simidin yapım aşamaları yerlerinde gezilerek incelendi, fotoğraflar çekildi ve tanıtımları yapıldı.

 

Bundan sonraki aşamada elde edilen bilgiler ve fotoğraflarla öğrenciler tarafından şehrimizin bir tanıtım rehberi hazırlandı. İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan İzmit Şehir Rehberleri okul panosunda sergilenmeye açıldı.

 

Projenin her aşamasında araştıran, öğrendikleri bilgileri yerlerinde gören ve yabancı dil bilgisini kullanarak bir ürün ortaya koyan ODTÜ KYÖD öğrencileri, hazırladıkları şehir rehberlerini arkadaşlarına tanıtırken heyecanları dikkatlerden kaçmadı.

12 Mayıs 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR