İşçi Partililer, açlık grevine başlayacak

İşçi Partisi Kocaeli İl Örgütü, tutuklu bulunan genel başkanları Doğu Perinçek’in hücre hapsine maruz kalmasını dün yaptıkları eylemle protesto ederek...

BÜYÜT

İşçi Partisi Kocaeli İl Örgütü, tutuklu bulunan genel başkanları Doğu Perinçek’in hücre hapsine maruz kalmasını dün yaptıkları eylemle protesto ederek, pazartesi günü açlık grevine başlayacaklarını duyurdu.

İşçi Partisi (İP) Kocaeli İl Örgütü üyeleri, Ergenekon soruşturması kapsamında önceki gün gerçekleştirilen gözaltıları ve Silivri’de tutuklu bulunan Genel Başkanları Doğu Perinçek’in hücre hapsine alınmasını protesto etti. Parti binası önünde toplanarak, sloganlarla Kocaeli Adliyesi’ne yürüyen İşçi Partisi üyeleri, yaptıkları basın açıklamasıyla tepkilerini dile getirdi. Grup adına basın açıklamasını İP İl Sekreteri Uğur Usta gerçekleştirdi. Usta, “Ergenekon tertibi bu güne kadar bütün yasalar ve hukuk ayaklar altına alınarak yürütüldü. Parti yöneticilerimiz ve bu ülkenin seçkin yurt sevenleri hiçbir kanıt olmadan yıllardır hapiste tutuluyor. Bugün itibariyle Genel Başkanımız Doğu Perinçek ve diğer yurtseverler, aydınlar Silivri’de hücre hapsine atılmış bulunmaktadır” dedi.

AKP BİNALARINI İŞGAL EDECEKLER
Usta yapılan işlemin tamamen yasa dışı olduğunu belirterek, “Ankara’da AKP İl binasını işgal ettik. Yarında Türkiye’deki tüm AKP binalarını işgal ederiz. Silivri’deki zulmün sorumlusu AKP hükümeti, Başbakan Tayip Erdoğan ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’dir. Bu kanunsuz uygulamalara ister son verin, ister vermeyin. İşçi Partisi olarak halkımıza söz veriyoruz, AKP’yi Silivri’ye tıkacağız. Açlık grevini başlatıyoruz. Pazartesi günü tüm Türkiye açlık grevine giriyor, tüm partileri, dernekleri ve yurttaşlarımızı Silivri’ye davet ediyoruz. Genel Başkanımız Doğu Perinçek ve diğer aydınlar, o zindanlardan çıkacak ve o hücreleri AKP’nin başına yıkacağız” dedi.

04 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR