Kocaeli Barosu’na beş yeni avukat

Kadrosunu her geçen gün genişleten Kocaeli Barosu, baro binası konferans salonunda düzenlenen yemin töreni ile kadrosuna beş genç avukatı daha katmış...

Kadrosunu her geçen gün genişleten Kocaeli Barosu, baro binası konferans salonunda düzenlenen yemin töreni ile kadrosuna beş genç avukatı daha katmış oldu. Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra tecrübeli avukatların yanında stajlarını tamamlayan Özkan Soyaslan, Ünal Utku Toksöz, Ramazan Mumcu, Fatih Aktulum ve Emre Güneş; Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe’nin eşliğinde avukatlık yemini ederek avukatlık ruhsatnamelerine kavuştu. Bu törenin ardından Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat sayısı 1236’ya ulaşmış oldu. Törene Kocaeli Barosu yönetiminde avukatlar ve yemin eden gençlerin yakınları katıldı.

 

“EN ÖNEMLİ YÖNETİM BİÇİMİ CUMHURİYET”

Törenin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak; “Günümüze değin gelmiş en önemli yönetim biçimi Cumhuriyettir. TBMM tarafından ilan edilen Cumhuriyete sahip çıkmak, yaşatmak ve geliştirmek hepimizin en önemli görevi olmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

“SEÇİMLERDE OYUNUZU KULLANIN”

Gökçe, “Hepinizin bildiği gibi dört gün sonra önemli bir genel seçime gidilecektir. Tüm seçimler çok önemlidir ama 1 Kasım’daki seçimin çok daha fazla önemli olduğunu düşünmekteyiz. Bu sebeple temel yurttaşlık görevini herkesin yerine getirmesi ve oy kullanması gerekir. Bugünden itibaren başlayan dört buçuk günlük tatilde yurttaşlarımız, tatil yapmak yerine Pazar günü vatandaşlık görevi olan oy kullanmaya gitmelidir. Seçimlere herkes tam katılım göstermelidir” sözleri ile vatandaşlara oy kullanma çağrısı yaptı.

 

“HALKIN İRADESİNE RİAYET ETMELİLER”

Sözlerine devam eden Gökçe, “1 Kasım seçimlerinden sonra halkın iradesine başta siyasi aktörler olmak üzere herkesin riayet etmesi gerekir. Artık ülkemizin kaybedecek vakti kalmamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle seçim sonuçlarının şimdiden tüm yurttaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi. Ardından yemin edecek olan avukatlara seslenen Gökçe, “Sizlerin avukatlık mesleğini edeceğiniz yemine her zaman bağlı kalarak ve avukatlık mesleğini kurallarına ve mesleki dayanışma ilkelerine uygun olarak yapacağınıza inanıyorum. Sizlere başarı dolu yarınlar diliyor, yolunuz açık olsun diyorum” şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından yemin törenine geçildi. Avukatlık stajlarını tamamlayan beş genç hukukçu, Gökçe’nin eşliğinde avukatlık yeminini etmelerinin ardından avukatlık ruhsatnamelerine kavuştu. Hilal GÜDÜCÜ

 

AV. ÜNAL UTKU TOKSÖZ

utku.jpg

İstanbul’da 1992 yılında doğan Utku İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Av. Elif Bayçelebi ve Fedai Okumuş’un yanında tamamladı.

 

AV. ÖZKAN SOYASLAN

ozkan.jpg

Bursa’da 1991 yılında dünyaya gelen Özkan, hukuk eğitimini Marmara Üniversitesi’nde aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra avukatlık stajını Bekiroğlu Hukuk Bürosu’nda Doğan Bekiroğlu, Serap Bekiroğlu Köse, Şebnem Bekiroğlu’nun yanında tamamladı.

 

AV. FATİH AKTULUM

fatih-002.jpg

1988 yılında İzmit’te doğan Fatih, 2013 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Diplomasını almasının ardından avukatlık stajını Av. Mehmet Sağır ve Sercan Aydın’ın yanında tamamladı.

 

AV. EMRE GÜNEŞ

emre-008.jpg

Emre 1991 yılında Kartepe’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Emre, Av. Cengiz Sarıbay’ın yanında avukatlık stajını tamamladı.

 

AV. RAMAZAN MUMCU

rama-001.jpg

Zonguldak’ta 1992 yılında doğan Ramazan, avukatlık stajını Av. Dinçer Kaya’nın yanında tamamladı.

28 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR