Kartepe’de sele ve toprak kaymasına karşı taş duvarlar örüldü

Kartepe Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler heyelan ve toprak kayması başta olmak üzere olası sel afetleri karşı tedbirlerini artırarak de...

BÜYÜT

Kartepe Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler heyelan ve toprak kayması başta olmak üzere olası sel afetleri karşı tedbirlerini artırarak devam ettirdi. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Maşukiye, Uzuntarla, Suadiye ve Ketenciler Mahalleleri’nde yaklaşık 3.500 metreküp taş duvar örerek bölgede can ve mal güvenliği yanında kabristanlık çevre düzenlemesi ile kent estetiğine katkı sağlayan düzenlemelerde bulundu.

 

Ekipler yerleşim yerlerine yakın mesafede olan derelerin şiddetli yağışlarda ev ve bahçelere zarar vermesine engel olmak adına dere yatakları kenarlarında istinat duvarı çalışması yaparak dereleri güvenli hale getirdi. İlçe genelinde toprak kaymaları ve heyelan olma riski olan alanlarda taş duvar ören ekipler bölgede güvenlik bandı oluşturarak güzergâhları koruma altına aldı. Kabristanlık çevresini estetik bir görüntüye büründürecek düzenleme çerçevesinde ekipler taş duvar örme çalışması da yaptı.

 

Kartepe ilçe genelindeki düzenlemeler kapsamında ekipler Uzuntarla Merkez Mezarlık çevresinde, Suadiye Mahallesi Dereli Sokak üzerinde dere kenarında, Maşukiye Mahallesi’nde Uzuntarla Yolu Caddesi üzerinde toprak kayması ve heyelan riskli alanlarda çalışmalarını tamamladılar. Ekipler, Ketenciler Mahallesi Bungalov Ev Proje alanında da güvenlik bandı oluşturma adına yürüttüğü taş duvar örme çalışmasında ise sona yaklaştı.

21 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR