19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Değerli Kocaelili Hemşehrilerim,Sevgili Gençler;Bugün milletçe, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kere daha minnetle anıyor, O’ nu...

BÜYÜT

Değerli Kocaelili Hemşehrilerim,
Sevgili Gençler;


Bugün milletçe, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kere daha minnetle anıyor, O’ nun gençlere armağanı olan Gençlik ve Spor Bayramını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere Anadolu’ya ayak bastığı, milli kurtuluş güneşinin doğduğu, milli irade meşalesinin yandığı önemli bir gündür.

Bilindiği gibi, dünya çapında en büyük bunalımların yol açtığı Birinci Dünya Savaşı, Osmanlı İmparatorluğu için de felaketle sonuçlanmış, asırlardır kıtadan kıtaya hükmeden ve sayısız devletler kuran Türk Milleti,çok zor günler yaşamaya başlamıştı.

Bu sıkıntılı dönemde, İstiklale ve Cumhuriyet’e uzanan yolun başlangıcı ve ilk adımı olması bakımından 19 Mayıs, büyük önem taşımaktadır.

“Ben 1919 yılı Mayısının 19 ncu günü Samsun’a çıktığımda elimde maddi hiçbir kuvvet yoktu. Yalnız Türk Milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu milli kuvvete, bu Türk Milletine güvenerek işe başladım.” diyen Atatürk’ün öncülüğünde, sarsılmaz bir inanç ve güvenle dünyada benzeri görülmemiş bir mücadelesonucuyeni ve modern Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.

Sevgili Gençler;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, genç Türk Cumhuriyetini geleceğimizin güvencesi olan siz gençlere armağan etmiştir. Çünkü İstiklal ve Cumhuriyet’imizi sonsuza kadar koruyup, kollayacak sizlersiniz. Türk Gençliğine sonsuz güveni olan Atatürk, Nutkunu bitirirken, “Bu neticeyi Türk Gençliğine emanet ediyorum.” dediği anda gözyaşlarını tutamamış ve Türkiye Cumhuriyet’ini gençlere emanet etmenin huzurunu yaşamıştır.
Sizler, her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak durarak, bilim ve teknolojinin ışığında alacağınız eğitimle ülkemizi daima ileriye taşıyacak, buna engel olmak isteyenlere de asla fırsat vermeyeceksiniz.

Ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracak çalışmalar için sizleri kütüphanelerde, laboratuvarlarda, atölyelerde, tezgahlarda, bilgisayar başında ve spor salonlarında görmek istiyoruz.

Sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.

18 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR