“Sağlık çalışanları mağdur”

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’na bağlı birinci basamak sağlık kuruluşu olan Aile Sağlığı Merkezleri’nde...

BÜYÜT

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’na bağlı birinci basamak sağlık kuruluşu olan Aile Sağlığı Merkezleri’nde Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Elemanı olarak görev yapan personellerinin ocak ayından itibaren almaları gereken maaş zamları ve gecikme faizlerinin bu güne kadar çalışana ödenmemesi hakkında açıklamalarda bulundu.
6 AYLIK ZAM FARKI ÖDENMEDİ
Çeker, yapmış olduğu basın açıklamasında; “Aile hekimleri ve aile sağlığı personellerinin ocak ayından itibaren almaları gereken maaş zam farkları verilmemiştir. 6 aylık zam farklarının ve gecikme zammının ödenmemesi nedeniyle çalışanlar açıkça mağdur edilmişlerdir. Hükümetin tüm memurlara Haziran 15’e kadar reva gördüğü bu zulmün Halk Sağlığı Kurumu tarafından aile hekimlerine ve aile sağlığı personellerine hala devam ettirilmesi kabul edilemez.” dedi. Söz konusu mağduriyet nedeniyle Türk Sağlık-Sen olarak genel merkezimiz tarafından Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna başvuru yapılmıştır. Yapılan başvuruda kurum bünyesindeki Aile Hekimliği Birimleri’nde çalışan aile hekimleri ve aile sağlığı personelinin 6 aylık maaş zam farklarını ve gecikme zamlarını alamadıklarını sendikaya ilettikleri kaydedilerek mağduriyetin giderilmesi istenmiştir.

FARKLAR TEMMUZ’DA
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, başvurunun yanı sıra genel merkez yöneticileri tarafından Halk Sağlığı Kurumu yöneticileri ile de görüşmeler yaptıklarını ve yaşanılan sorunun kendilerine iletildiği belirtildi. Kurum yöneticileri ÇKYS'de yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle bu ödemelerin yapılamadığını ifade ettiklerini ve yeni yapılanma sürecinde yaşanılan bu sorunun çözülmeye çalışıldığını ve temmuz ayı sonunda maaş farklarının ödeneceğini belirtmişlerdir.

22 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR