İzmit Yenişehir Mahallesi’nde 10 km altyapı

Mevcut hatların ekonomik ömrünü tamamlaması ve artan yerleşim alanları ile birlikte yetersiz kalması üzerine İSU Genel Müdürlüğü, bölgenin kanalizasyo...

BÜYÜT

Mevcut hatların ekonomik ömrünü tamamlaması ve artan yerleşim alanları ile birlikte yetersiz kalması üzerine İSU Genel Müdürlüğü, bölgenin kanalizasyon altyapısını yenilemek ve yüzey sularını toplamak için yağmursuyu hattı projesi hazırladı. İzmit Kaymakamlığı, Konak Hastanesi ile birçok okul, cami, otel ve işyerinin de bulunduğu bölgenin altyapı problemlerini çözecek olan projeye bir süre önce başlanıldı.

 

Yahya Kaptan viyadük bölgesindeki yan yolda başlanan çalışmalarda yağmursuyu hattı boru döşemeleri sürüyor. Betonarme menfez ile 1200 ile 800 mm arasındaki çaplarda betonarme borular kullanılmak üzere toplam 5 kilometre yağmursuyu hattı yapılacak. Toplanan yüzey sularının bir kısmı Kandıra sapağında yer alan dereye bir kısmı da yağmursuyu kollektör hattına bağlanarak uzaklaştırılacak.

 

Proje kapsamında ayrıca kanalizasyon hattı da inşa edilecek. 600 ile 300 mm arasındaki çaplarda koruge boruların kullanılacağı projede toplam 5 km uzunluğunda kanalizasyon hattı da yapılacak. Hat ile atıksular mevcut kanalizasyon kollektör hattına bağlanarak atıksu arıtma tesisine gönderilecek.

 

Her türlü güvenlik önlemlerinin alınarak imalatları süren projede toplam 10 km uzunluğunda kanalizasyon ve yağmursuyu hattı yapılacak. Bir yıl sürecek olan proje, 4 milyon TL’ye mal olacak. 

07 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR