EMEP: Kiralık işçilere emeklilik hayal

Emek Partisi İl Başkanı Arzu Erkan, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyunda “kiralık işçilik” olarak bilinen kanun tasarısını ele...

Emek Partisi İl Başkanı Arzu Erkan, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyunda “kiralık işçilik” olarak bilinen kanun tasarısını eleştirdi. İl başkanı Erkan, yaptığı açıklamada, yılda 6 ay çalışan bir kiralık işçinin 7 bin 200 prim gününü doldurabilmesi için 40 yıl çalışması gerektiğini, bu durumun söz konusu işçilerin emekli olamayacağı anlamına geldiğini söyledi.

 

ORTAÇAĞ KOŞULLARI

AKP'nin patronları üzmemek için elinden geleni yaptığını belirten Erkan, “Bu kanun tasarısı Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’ndan geçti. Meclis’ten de geçmesi halinde, çalışma hayatında ortaçağ koşullarını geri getirecek bu tasarı kabul edilemez. AKP patronları üzmemek için elinden geleni yapıyor. Bu tasarı ile İŞKUR’un yetkileri özel istihdam bürolarına veriliyor. Ayrıca işçilerin tüm hakları askıya alınmıştır” dedi.

 

“EMEKLİLİK ARTIK MEZARDA OLACAK”

Kiralık işçilerin emekli olabilmek için 7 bin 200 iş gününe ihtiyaçları olduğunu dile getiren Erkan, “Ortalama yılda 6 ay çalışan bir kiralık işçinin 7 bin 200 prim gününü doldurabilmesi için 40 yıl çalışması gerekecek. Kiralık işçilerin diğer işçiler gibi emekli olmalarına ömürleri yetmeyecek. Emeklilik artık mezarda olacaktır” ifadelerini kullandı.

26 Şubat 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR