Serdar Bilgievi “Anne Okulu Projesi”nin ilk mezunlarını veriyor

Bilgi Evleri’nde devam eden “Değerler Eğitimi” çalışmalarına destek amacıyla başlatılan “Anne Okulu Projesi” ilk mezunlarını vermeye hazırlanıyor. Ko...

BÜYÜT

Bilgi Evleri’nde devam eden “Değerler Eğitimi” çalışmalarına destek amacıyla başlatılan “Anne Okulu Projesi” ilk mezunlarını vermeye hazırlanıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime yönelik verdiği hizmetlerin en önemlilerinden olan Bilgi Evleri, bu yıl çocukların yanı sıra anneler için de eğitim vermeye başladı. Bu kapsamda oluşturulan Anne Okulu Projesi’nde 7 hafta süren eğitimlerde “Etkili İletişim”, “Aile İçi İletişim Sorunları”, “Anne-Baba Tutumları”, “Nasıl Bir Ebeveynim?”, “Çocuk ve Ergenlik Dönemi”, “Gelişim Dönemi Özellikleri ve Okul Problemleri” ve “Okul Dönemi Sorunları” konularına yer verildi. Proje kapsamında verilen eğitimlerde Pedagog Ali Çankırılı’nın  “Anne Baba Okulu” kitabı takip edildi.

 

ANNELERE ÖDEVLER

Haftalık ders programları işlendikten sonra her konu sonunda annelere o konularla alakalı ödevler verilerek, bir sonraki konuya kadar uygulamaları isteniyor. Eğitime katılan anneler verilen ödevlerle birlikte yeniden öğrencilik yıllarına döndüklerini ve çocuklarıyla birlikte ödev telaşı yaşamaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.

 

FİNAL SINAVINDAN SONRA SÜRPRİZ KUTLAMA

Serdar Bilgi Evi’nde 7 haftadır süren eğitimler sonunda final sınavında ter döken velilere “Anne Okulu” mezuniyet kutlamasıyla sürpriz yapıldı. Anne Okulu Rehberlik ve Danışma Uzmanı ve Serdar Bilgi Evi Personeliyle sıcak bir ortamda sohbet eden veliler, aldıkları bu eğitimden çok memnun olduklarını, kendileri gibi diğer velilerin de mutlaka bu eğitimlerden faydalanmaları gerektiğine inandıklarını ifade ettiler.

 

VELİLERDEN TEŞEKKÜR

Eğitimlere yedi hafta boyunca büyük bir hevesle katılan veliler, başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere kendilerine bu eğitimi veren rehberlik uzmanı ve mezuniyet sürprizi hazırlayan Bilgi Evi çalışanlarına teşekkür etti. Final sınavında ter döken veliler, güzel bir eğitimin sonuna geldiklerini,  sınav sonuçlarını ve sertifikalarını almayı heyecanla beklediklerini belirttiler.

28 Kasım 2014 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR