Belde A.Ş.’de arabulucu dönemi başladı

   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşu Belde A.Ş’de örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında devam eden 52 ana, 2 geçici mad...

 

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşu Belde A.Ş’de örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında devam eden 52 ana, 2 geçici maddeden oluşan toplu sözleşme taslağının görüşmeleri sürüyor. Sözleşme görüşmesine arabulucu Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, Hizmet-İş Sendika Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Yerel-Sen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun katıldı.

PARAYA DAYALI 12 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantı öncesi açıklamada bulunan Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “15 günlük arabulucu süremiz 25 Mart’ta sona erecek. Paraya dayalı 12 madde üzerinde görüşme yapacağız. Toplu sözleşmenin masada bitmesi hususunda gayretlerimiz var. Burada aslında sorunu çözecek olan taşeronların sendikalı olmasıdır” şeklinde konuştu.

“SEÇİMDEN ÖNCE BİTECEK”

Bundan sonra ki süreçte de ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Ersoy, “Son teklif üzerinde görüşmeler devam edecek. Çalışan arkadaşlarımızın seçimden önce toplu sözleşmenin bitmesi hususunda istekleri var. Bizim de bu yönde gayretlerimiz var. Eski teklifin üzerinden devam edeceğiz. Sendika olarak bu örgütlülüğümüzün sendikal ortamın devam etmesi hususunda büyük gayret sarf ediyoruz, azimliyiz” dedi. 

21 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR