İzmit tren garı bölgesinin yüzey suları için yatay sondaj

İzmit Tren Garı ile Merkez Bankası arasında kalan bölge, kot düşüklüğü nedeniyle, her yağmurda su birikintisi oluşuyordu. D-100 karayoluna çıkış da y...

BÜYÜT

İzmit Tren Garı ile Merkez Bankası arasında kalan bölge, kot düşüklüğü nedeniyle, her yağmurda su birikintisi oluşuyordu. D-100 karayoluna çıkış da yapılan bu bölgenin yüzey sularını toplamak için proje hazırlayan İSU Genel Müdürlüğü, çalışmalara bir süre önce başladı.

 

Merkez Bankası ile İzmit Marinası arasında yapılacak yatay sondaj çalışması Salim Dervişoğlu Caddesi Marina bölgesinde deniz altında eksi 80 kotunda yapılıyor. Tren rayları altında devam eden iş kapsamında 800 mm çapında betonarme boru kullanılarak toplam 61 metre yatay sondaj yapılacak.

 

Bir ay sürecek ve 170 bin TL’ye mal olacak çalışmanın tamamlanması ile bölgedeki yağmursuları Marina bölgesindeki yağmursuyu hattına bağlanacak. Böylelikle her yağmursuyunda Tren Garı ve Merkez Bankası bölgesinde yaşanan su birikintilerinin de önüne geçilmiş olunacak.

21 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR