İşte Kocaelispor’un yeni yöneticileri (7)

Kocaelispor Basın Sözcüsü Teoman Gencal, “İşte Kocaelispor’un Yeni Yöneticileri” dizi röportajımızın 7’ncisine konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulu...

BÜYÜT

Kocaelispor Basın Sözcüsü Teoman Gencal, “İşte Kocaelispor’un Yeni Yöneticileri” dizi röportajımızın 7’ncisine konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulundu. 70 milyonluk borcun Kocaeli kenti ve Kocaelispor için büyük bir rakam olmadığını ifade eden Gencal, kaynak yaratabileceklerine de inandıklarını söyledi. Önceden reklam için kendilerinin telefon açtıklarını belirten Gencal, “Artık telefonlar geliyor, yeni reklamlar aldık” dedi. İşte Gencal ile yaptığımız röportajımız:

Yöneticilik teklifini nasıl aldınız ve nasıl karşıladınız?
Yöneticilik teklifini Rafet Kırgız Başkan’dan aldım. Önceden gelen bir hukukumuz var kendisiyle. Teklife ilk başta sıcak bakmamıştım. Daha sonra Rafet Ağabey ısrar edince, bende kabul etmek zorunda kaldım. Çünkü amcam Osman Gencal, hem Kocaelispor’un kuruluşunda büyük gayreti olmuş, hem de başkanlık yapmıştık. Babam da yöneticilik yaptı, bende bu süreçte bulunmak istedim ve teklifi kabul ettim.

Rafet Kırgız’ın başkanlığını ve görev atamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu yönetim kadrosu içerisinde Rafet Ağabey’den başkası başkan olamazdı. Kişiliğiyle, tecrübesiyle başkanlığa yakışan bir isim. Atamalar ise tamam Başkanın takdiri. Hangi görevi verdiyse onu kabul ettik. İlk basın toplantısında söylediğim gibi, görev dağılımı tamamen Başkanın kendi takdiridir. Kimse kendi fikrini beyan etmedi. Başkan kime ne görev verdiyse, kabul edildi.

‘VALİ BEY ŞEFFAFLIK İSTİYOR’
Vali Topaca hakkında neler düşünüyorsunuz ve geçen ki toplantınızda neler konuştunuz?
Vali Bey, bu zamana kadar Kocaelispor ile en çok ilgilenen vali olmuştu ve Kocaelispor’un kurtuluşunu sağlayan isimlerin başında gelir. Toplantımızda ise bizden, kaynak yaratıcı projeler geliştirmemizi ve şeffaf olmamızı istedi. Kulübün geliriyle gideriyle her şeyin açık olmasını istedi. Kongrede zaten bunu belirtmiştik, ‘şeffaf olacağız’ diye. İnternet sitemizden günlük olarak geliri-gideri yayınlayacağız. İlk ayda bire bir veremesek de, daha sonra her gün mutlaka yayınlayacağız.

Borçlar üzerinde nasıl bir planlama yapacaksınız, kaynak için ne gibi projeleriniz var?
70 milyonluk borç bizler için büyük bir rakam olabilir ancak Kocaelispor için büyük bir rakam değil. Bank Asya 1. Lig’e çıktığımız takdirde 15-16 milyon gibi bir gelirimiz olacak. Eğer Süper Lig’e çıkarsak, çok daha fazla gelire sahip olacağız. Transfer yapmadan, borçlanmadan ve her şeyden önce iyi bir yönetimle bu borcun üstesinden gelebiliriz. Kaynak yaratabileceğimize de inanıyorum. Önceden biz insanlara giderdik, ‘bize reklam verin’ diye. Artık onlar geliyor. Yeni reklam anlaşmaları imzaladık. Ofspor maçına yetişmeyecek ancak bir sonraki maçta bu reklamları göreceğiz.

TEK ADAMLIK DÖNEMİ BİTTİ
Kocaelispor’da geçmiş yönetimlerin başarısızlığını neye bağlıyorsunuz?
Tek adamlığa bağlıyorum. Sadece başkanların söz sahibi olmasından kaynaklanıyor bence. Kulüp de bir şirket gibidir. Satış görevlisi, muhasebesi, elemanlara ihtiyaç vardır kulüplerde. Görev dağılımının iyi yapılması gerekir ama bu döneme kadar hiçbir zaman böyle olmadı. Başkanlar her zaman tek adam oldu. Durum böyle olunca da yanlışlar geldi. Neler nerelere gitti belli olmadı.

Basın sözcüsü olarak basından beklentileriniz nelerdir?
Öncelikle bizler buraya yanlış yapmak için gelmedik. Yanlışlarımız olacaktır ancak bizim burada olma amacımız, Kocaelisporumuzu kurtarmak içindir. ‘Lanet olsun’ dedirtecek aşamasına getirecek yorumlarda kimse bulunmasın. Daha yapıcı eleştirilerde bulunmamız gerekiyor. Sadece yorum yapmak için yorum yapılmamalı. Yorumlar yapılırken bizlerin de Kocaelisporlu olduğunu unutulmamalı. Biz bundan sonra basınla daha sık çalışacağız. Mali açıklamalarımızı her zaman basın aracılığıyla yapacağız. Basındaki arkadaşlarımız bu konuda daha hassas olsunlar.

FUTBOLCULARLA TANIŞTIK
Perşembe akşamı tesislerde düzenlenen yemekte neler konuşuldu?
Tanışma yemeğiydi. Büyüklerimizle buluştuk, futbolcu kardeşlerimizle tanıştık. Onlara her zaman yanlarında olduğumuzu söyledik. Güzel bir yemek oldu, ayrıca balıklar için de Balıkçı Hamdi’ye teşekkür ederiz.

Kentten beklentileriniz nedir?
Kurtuluşumuz için halkın desteğine ihtiyacımız var. Onların güvenini tekrar kazanmamız için önce başarıyı yakalamamız gerekiyor. Ancak, halkın da biraz sabırlı olması gerekiyor. Sonuçta biz de buraya Kocaelispor’u, tek sevdamızı kurtarmak için geldik. Bunun için mücadele ediyoruz.

Teoman Gencal Kimdir?
28 Haziran 1978 İzmit doğumlu olan Teoman Gencal, evli, bir çocuk babası ve Haziran aydında da ikinci çocuğunu bekliyor. Kocaelispor Basın Sözcülüğü görevini yapan Gencal, Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Gencal, uzun yıllar orman ürünleri sektöründe faaliyet gösterirken, Serhan Gürkan döneminde de yöneticilik yaptı.

13 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR