“Haber olan” müdürlere ilginç ceza

İzmit Belediyesi yönetimi tarafından emekli olun baskısı yapıldığı ve bu yüzden uzak mesafelerde görevlendirdiği iddia edilen 5 müdürün karşı karşıya...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi yönetimi tarafından emekli olun baskısı yapıldığı ve bu yüzden uzak mesafelerde görevlendirdiği iddia edilen 5 müdürün karşı karşıya kaldığı sorun basına yansıyınca müdürlere maaş kesme ve kınama cezaları verildi.

İzmit Belediyesi bünyesinde yaklaşık 30 yıldır yönetici pozisyonlarda görev yaparken, yönetimin “emekli olun” isteğine karşı çıktıkları için 35 kilometre uzaklıktaki belediyeye ait binada görevlendirilen ve bu durumları kamuoyuna yansıyan 5 müdüre, belediye yönetimi 8’de 1 maaş kesimi ve kınama cezası verdi. Daha önce belde olan ve 2009 seçimleri öncesi İzmit’in mahallesine dönüştürülen Sarımeşe’deki binada 2 masa ve 5 sandalye konulan odada görevlendirilen ve emekli olmaya direnen 5 müdür, ayrıca sürekli olarak odaya konulan kamera ile de gözetleniyor.

“Neden konuştunuz”
İzmit Belediyesi’nde daha önce Fen İşleri Müdürü olarak görev yapan Sümmani Yazıcı, Teftiş Heyeti Müdürü olarak görev yapan Burhan Ötkür, Sivil Savunma Amiri olarak görev yapan Necip Gezgin, İktisat Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Nevzat Yüce ve Zabıta Komiser Yardımcısı olarak görev yapan Ekrem Sarıtaş’ın bu durumları, haberlerle kamuoyuna yansıdı. Yaşları 51 ile 62 arasında değişen 5 personelle ilgili olarak birçok yayın organında haberler yayınlanması üzerine, “Gazetecilerle neden konuştunuz” diyerek savunmalarının alındığı öğrenildi.

Maaş kesme ve kınama cezası
Müdürlerin, “Gazeteciler duymuş, kendileri geldi. Bizim durumumuzu Kocaeli’de bilmeyen yok” demelerine rağmen, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcılarından Ramazan Has imzasıyla tebliğ edilen yazılarda, Mustafa Nevzat Yüce'ye 8'de 1 oranında maaş kesme, diğerlerine ise kınama cezası verildiği bildirildi. Bu kez aldıkları cezalar nedeniyle konuşmak istemeyen ve kendi deyimleriyle “Sarımeşe'de sürgünde” olduklarını belirten müdürlerin yakın çevrelerine, “Bizim gazetecilere açıklama yapmamıza neden yok. Bizim durumumuzu bütün Kocaeli biliyor” dedikleri öğrenildi.

06 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR