HGS ve OGS’de borçlar yeniden yapılandırılacak

Konutla ilgili birçok girişimde bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Meclis’te konuya ilişkin soru önergesi ve kanun teklifi vermiş geçtiğim...

Konutla ilgili birçok girişimde bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Meclis’te konuya ilişkin soru önergesi ve kanun teklifi vermiş geçtiğimiz günlerde de Meclis’te basın toplantısı yaparak yetkilileri uyarmıştı. Akar’ın bu girişimleri sonuç verdi. Bugün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım bir açıklama yaparak bazı hataların geçmişte yapıldığını, 2015 yılında yapılan düzenlemelerin de yetersiz olduğunu belirterek Meclis’te yeni bir düzenleme yapılacağını belirtti.

 

VATANDAŞLARA GİDEN CEZALAR 2013 VE 2014 YILLARINA AİT

Bakan Yıldırım, HGS VE OGS’de cezaların 10 kat ve en uzak mesafe olmasının haksız olduğunu belirterek “2015 yılında bunu vatandaşın geçtiği mesafe üzerinden 10 kat olarak değiştirdik ancak geçmiş yılları da kapsaması gerekli. Bu konuda yakında Meclis’te düzenleme yapılacak” dedi.

 

“AKP VATANDAŞA; SEÇİMLERİ ATLATTIK CEZALARI PATLATTIK DİYOR”

Konu hakkında açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Bunu KİT komisyonda da geçen dönem gündeme getirdim. Haksızlık ve düzenlemenin şart olduğunu söyledim. Ayrıca o gün 1 milyon 750 bin tebligatın beklediğini daha vatandaşa gönderilmediğini söylemiştim. Bakın bugün Sayın Bakan itiraf ediyor, vatandaşa gelen tebligatlar 2014 yılına ait henüz 2015 yılı cezaları gönderilmedi diyor. Çünkü 4 seçim atlatıldı artık cezalar vatandaşa gelir” dedi.

 

YASAL DÜZENLEME MECLİSE GELİYOR

Akar, “Bakanın belirttiği hususlar şu an benim vermiş olduğum Kanun Teklifinde mevcut olan düzenlemeler. Bugün destek versinler biran önce yasalaştırıp bu mağduriyeti giderelim” dedi. Yapılacak olan yasal düzenleme ile vatandaşa HGS’de en uzak mesafe ve 10 kat olarak kesilen kaçak cezaları geçmişi de kapsayacak şekilde düzenlenecek geçmişte ödeme yapmış olan vatandaşlara da hakları geri teslim edilecek.

06 Ocak 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR