Tüysüzler'den haber var!

Nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanan Tüysüz kardeşler, borç ödemelerine başladı. Bundan bir yıl önce piyasadan topladıkları kilolarca altın v...

Nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanan Tüysüz kardeşler, borç ödemelerine başladı. Bundan bir yıl önce piyasadan topladıkları kilolarca altın ve milyonlarca lira ile kaçan, bir süre sonra polise teslim olduktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konulan Sarraf  Tüysüzler’in sahipleri Cemalettin Tüysüz, Yüksel Tüysüz, Turgut Tüysüz ve Cengiz Tüysüz, yargılanmıştı.

 

"TÜM ALACAKLILARA BORÇLARI ÖDENECEK"

Tüysüzler Kuyumculuk adına Cemalettin Tüysüz avukatı aracılığıyla bir açıklama göndererek, borç ödemelerinin başladığını ve önümüzdeki süreçte tüm alacakların borcunun ödeneceğini söyledi. Cemalettin Tüysüz’ün açıklamasında şu şekilde: Çok değerli müşterilerimiz ve kıymetli basın mensupları, öncelikle hepinizin mübarek Ramazan ayını tebrik eder, hepimizin hakkında hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

"BÜYÜK SIKINTILAR YAŞADIK"

Yönetim Kurulu Başkanımız ve abimiz Adem Tüysüz'ün vefatının ardından yaşanan gelişmeler hepinizin malumudur. Yaşananlardan başta tüm müşterilerimiz olmak üzere tüm kamuoyu büyük bir üzüntü ve sıkıntı yaşadı. Biz de ailece herkes emin olsun ki, çok büyük sıkıntılar ve üzüntüler içine düştük. Ticari hayatımıza ara verme kararı, gerçekten uzun süren istişareler sonucunda alınmış ve her olasılığı hesaba katarak verdiğimiz bir karar olmuştu.

 

"KÖŞEYE SIKIŞMAMIZI BEKLEDİLER"

Yaşanan vefat üzerine farklı yorumlar yapıldığı ve bir takım dedikodu mekanizmaları acımasızca çalıştığı için; yaklaşık bir sene önce aldığımız bu kararın ne kadar doğru ve yerinde olduğu ortaya çıkmıştır. Kamuoyunda sürekli bir yerlerden pompalanan negatif algılar sebebiyle süreç uzamış ve bugünlere gelmiş bulunmaktayız. Bankaların ve bazı müşterilerimizin harekete geçirdiği tedbirler ve hukuki süreçler neticesinde bizim elimiz kolumuz bağlanmış bir durumda köşeye sıkışmamızı bekleyenler oldu.

 

UZUN ZAMANA YAYILDI

Elimizdeki varlıkları nakde çevirme konusunda bize en büyük sorunu yaratan hukuki ve mali tedbirler sebebiyle süreç maalesef beklediğimizden daha uzun bir zamana yayıldı. Ancak biz, bu süreci başarıyla atlatabilmek adına elimizden gelen tüm gayretleri sarf ettik ve büyük yol aldık. Üç bankayla olan ödeme problemlerimizi tamamen bitirdik, on dokuz müşterimizin borçlarını kapatarak elimizi kolumuzu bağlayan hacizleri ortadan kaldırdık.

 

"BORCUN UFAK BİR DİLİMİ KALDI"

Sadece tek bir banka ile ufak bir dilim borcumuz kaldı ve onu da en kısa sürede sonuçlandırmak için çalışmalarımız sürmekte. Yaklaşık bir senedir bizi bekleyen tüm müşterilerimize sabırlarından ötürü şükranlarımı sunuyorum. Kalan son banka ödemesini de hallettikten sonra, elimizdeki varlıklarımızı rahatça nakite çevirebilir noktaya ulaşacağız ve tüm müşterilerimizin alacaklarını ödemeye başlayacağız. Şu mübarek günün hatırına bana inanmalarını ve güvenmelerini kendilerinden rica ediyorum. Uzun yıllar boyunca herkesin gözü önünde sürmüş olan ticari yaşantımızı bilenlerin hiçbirinin, bize karşı bir güvensizlik içine düşeceğine ihtimal vermiyorum.

 

"BİZE GÜVENSİNLER"

Şu ana kadar satışını gerçekleştirdiğimiz mülklerimizden gelen gelir ile bankalara ve tedbir koyan müşterilerimize ödemelerimizi gerçekleştirdik. Bundan sonra yapacağımız satışlar ile de tüm mağdur ettiğimiz müşterilerimize olan borçlarımızı ödemeye tez zamanda başlayacağız. Benim kendilerinden ricam, biraz daha sabırlı olmaları ve bize olan güvenlerini azimle muhafaza etmeleridir. Eğer bankalar ve tedbir koyduran on dokuz müşterimiz arada olmasaydı, çoktan tüm ödemelerimizi yapmış ve ticari hayatımıza dönmüş olacaktık.

 

"GEMİMİZİ LİMANA YANAŞTIRIYORUZ"

Bir senedir yaşanan süreç boyunca, mülklerimizin hacize düşmesini bekleyerek ellerini ovuşturan ve yok pahasına satın alarak; başkalarının mağduriyeti üzerinden para kazanma derdine düşenler oldu. Ancak beklediklerini Allah'ın izniyle bulamadılar. Bizim yıllar boyunca helal kazancımızı, bize emanet edilmiş helal kazançları muhafaza etme görevimizi yerine getirmek için ne büyük mücadeleler verdiğimizi bilen herkes, bugün gelinen nokta itibariyle bizlere hak verir konuma gelmişlerdir. Bize emanet edilmiş paraları ve kendi varlıklarımızı kurda kuşa hacizli satışlarla yem etmeden gemimizi sağ salim limana yanaştırmak üzereyiz”

30 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR