CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’dan Nihat Ergün’e Haddini bil Ergün!

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Bakan Nihat Ergün’ün Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki yolsuzluk iddialarını “haddini bil Ergün” başlığıyla basına servis et...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Bakan Nihat Ergün’ün Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki yolsuzluk iddialarını “haddini bil Ergün” başlığıyla basına servis ettiği açıklamayla yanıtladı. Kuşkan, Ergün’ün iddialarını telaş ve korkunun dışavurumu olarak değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yalçın Kuşkan son günlerde genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan eleştirilere cevap verdi. Özellikle Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün tarafından yöneltilen yolsuzluk iddialarını sert bir dille yanıtlayan Kuşkan Ergün’e sahibinin sesi suçlaması yaparak, sahibi olarak nitelendirdiği AKP Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yürekli olup Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkmaya çağırdı. Kuşkan basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi

TELAŞ VE KORKU
“Seçim günü yaklaştıkça, başta AKP lideri olmak üzere bakanlarından, genel merkez ve il yöneticilerine kadar giderek artan bir panik, telaş ve korkunun dışavurumunu izlemekteyiz. AKP’liler maalesef bilinç bulanıklığı içindeler. Gittikleri her ortamda CHP’yi kötülemek için akıllarına gelen yalanları söylemekte genel başkanımıza saldırmaktadırlar. Son olarak Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün genel başkanımıza yönelik dengesizliğine tanık olduk.

ADAM KAYIRMALARI YOK SAYIYOR
Bakan Ergün, AKP iktidarında ayyuka çıkan yolsuzlukları, adam kayırmaları, partizanlıkları yok sayarak, halkımızın sevgilisi haline gelen, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle güvenilirliği her geçen gün artmakta olan genel başkanımıza saldırma cüreti göstermiştir. AKP’lilerin ve Ergün’ün telaş ve korku dolu saldırılarının nedenini anlamak zor değildir.

OY KAYGISI
Halkımızın tepkisinin sandığa yansıyacağı ve ciddi oy kayıplarına uğrayacakları gerçeğini gördüklerinden çirkin saldırılara başvurmaktalar. Kentimizin sorunları için Kocaeli’ne çok seyrek gelen ve hiçbir kentsel sorunumuzu çözemeyenler, ancak seçim söz konusu olunca Kocaeli’nden ayrılmıyorlar. Keşke seçim dönemlerinde gösterdikleri ilgi ve duyarlılığı kentimizin sorunlarının çözümünde gösterebilselerdi.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
Bakan Ergün’ün genel başkanımızın SSK Genel Müdürlüğü dönemi ile ilgili çirkin saldırıları aslında sahibinin sesi özelliği taşımaktadır. Başbakan da son günlerde aynı saldırıları dillendirmekte ve genel başkanımızdan gereken yanıtı almaktadır. Sayın Ergün’e sesleniyoruz ‘Söyleyin genel başkanınıza yüreği varsa Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıksın.’ Tüm devlet arşivleri elenizdeyken çamur at, izi kalsın mantığıyla hareket etmek işe yaramaz korkunun ecele faydası yok.”

13 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR