AKP'li vekil Aygün: Kocaeli’de FETÖ'cü belediye yok

AKP Milletvekili Zeki Aygün Seka Park Marina Cafe’de basın mesuplarıyla bir araya geldi. Aygün kent gündemini değerlendirdiği basın açıklamasında Koca...

AKP Milletvekili Zeki Aygün Seka Park Marina Cafe’de basın mesuplarıyla bir araya geldi. Aygün kent gündemini değerlendirdiği basın açıklamasında Kocaeli’de FETÖ’yle bağlantılı belediye başkanlarının olduğu ve bu belediyelere kayyum atanacağı ile ilgili iddialara karşı. Devlet zanla kayyum atamaz. Kocaeli’de terör örgütüne destek veren belediye var mı ki kayyum ataması söz konusu yapılıyor. Bunlar gazetecilik anlayışına uymayan aslı astarı olmayan dedikoduları uydurarak ortaya çıkaran kendine gazeteciye diyen  birine ait yalanlardır” dedi.

 

OHAL’İ UYGULAMAK DURUMUNDA KALDIK

AKP  Milletvekili Zeki Aygün 15 Temmuz darbe girişimine dair değerlendirmelerde bulunarak,” 15 Temmuz hadisesi ülkemizde haince yapılan bir saldırıdır. Hiç kimsenin aklına gelmeyecek bir düzenlemeydi. 241 vatandaşımız şehit edildi. Biz bu şartlar altında anayasamızda bulunan OHAL’i ilan ettik. Bu işler meclis kanalıyla yapılırsa uzun zaman alır. Fransa’da yaşanan terör olaylarından sonra OHAL ilan etti ve 6 ay uzattı. Biz 40 yılda çok daha teröre kurban vermemize rağmen OHAL’İ uygulamıyorduk. Fakat bu hain girişimin ardından OHAL’i uygulamak durumunda kaldık” ifadelerinde bulundu.

 

BAĞLANTISI OLMAYANLAR GÖREVLERİNE GERİ DÖNÜYOR

FETÖ operasoylnarında mağduriyetlerin yaşandığının hatırlatılması üzerine Aygün, “ FETÖ’yle bağlantılı olanlara gerekli cezayı vermek bizim hakkımız ve hukukumuzdur. OHAL’in tanıdığı yetkilerle bunlar yargılanıyor. Yüksek askeri durumlarda askerin bir iç hukuku var. Ankara’nın tespit etmiş olduğu listeler valilik bünyesinde bır kurul inceliyor ve açığa almalar söz konusu oluyor. O yapıyla hiç alakası olmayanlar, tedbiren açığa alınmalar oluyor. 17-25 Aralık bu işin başlangıç noktasıdır. Bunları terör örgütü olarak tanımladıktan sonra bunlarla ilgili hukuki süreç başlatıldı. Süreç gittikçe daha stabil hale geliyor. Gerçekten bu yapıyla ilgisi olmayan veya bağını koparanlar görevlerine zaten geri dönüyor.” ifadelerini kullandı.

 

CONKBAYIRI KONUSU

FETÖ operasyonları kapsamında kapatılan Conkbayır okulu hakkında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Aygün,”Conkbayırı’nın çok gizli finansal ortakları bulunuyordu. 4 ortağın 3’ünün mal varlıklarına el konuldu. Yapılan hesap incelemelerinde onlarla organik ilişkileri bulunanların mal varlıklarına el konuldu. Bu tür okulların tamamen kapatılması değil Devlet tarafından işletilmesi söz konusu. Orada hukuki bir durum vardır. Bürün okullar kapatılmıyor. Belki bir takım teknik olaylardan dolayı okul açılamayabilir” dedi.

 

ERKEN SEÇİM SÖZ KONUSU DEĞİL

Erken seçimin söz konusu olmadığını belirten Aygün,”Bundan sonra ikinci üçüncü. bir seçimin yapılması söz konusu değil. Türkiye’nin gündemi erken seçimden çok icraatlara odaklanmalıdır. Anayasa çalışmalarında da uzlaşı yolunda adımlar atılmaktadır. OHAL’ ile ilgili olarak gerekirse uzatılabilir dedi başbakanımız” değerlendirmesinde bulundu.

 

TOKİ ARACILIĞIYLA DENETLİYORUZ

Devlet hastanesi inşaatının bitmesi için kendilerine sene sonuna kadar söz verildiğini belirten Aygün,”Eski binalar kullanılamaz haldeydi. O inşaatları da takip ediyoruz. Müteahhitleri biraz yavaş çalıştıkları için onları TOKİ aracılığıyla denetliyoruz. Bize yılsonuna kadar söz verilmişti. Yakın takipteyiz. Derincede’ki askeri hastanenin yerini büyükşehirle aldık. Orayı Derince Araştırma Geliştirme Hastanesine katacağız”dedi.

 

GEREKLİ CEZALARI ALMALILAR

KOÜ’den ihraç edilen akademisyenlere yönelik de açıklamalarda bulunan Zeki Aygün,” Üniversite gerekli işlemleri kendi bünyesinde yapıyor bu akademisyenler terör örgütü destekleyen açıklamalar yapıyorsa bunlara hoş bakacak değiliz. Onlarda gerekli cezalarını almalılar. Bu akademisyenler gerçekten demokrasiyi savunuyor olsalardı Türkiye’de yaşanan olaylardaki koyduğunuz tepkiyi dünyada yaşanan olaylara da aynı tepkiyi vermelilerdi. Niye Avrupa’da Amerika’da yaşanan olaylara da tepki koymuyorlar” ifadelerini kullandı.

 

YAVAŞ ÇALIŞMA YOK

Tramvay çalışmalarının yavaş ilerlemediğini kaydeden Aygün,”Yavaş çalışma yok. Alt yapılardaki engellemeler şehir içi trafiğini aksatmadan iş yapmak zordur. Onun için ben sürecin bir miktar uzamasını çok fazla bir sıkıntı olarak görmüyorum. Biz gelmeden önce darıca devlet hastanesinin temeli atılmıştı. Biz geldik tamamladık. Bunlar sorgulanmıyor” diye konuştu.

 

PARALELLE YAPIYLA MÜCADELE DEVLET ELİYLE YAPILIYOR

Paralel devlet yapılanmasıyla yapılan mücadeleyi devlet eliyle yapılıyor diyen Aygün,”Bizim bir komisyon kurup bunu özel olarak takip etmemiz söz konusu değil. Bunlar Valilik bünyesinde yapılıyor bize sorulduğunda biz görüşlerimizi paylaşıyoruz. Başbakanımıza üst kademe insanları devlet aracılığıyla eleyebilirsiniz fakat alt kademe operasyonlarını devletin gözünün yanında bir de siyasetin gözünün olması gerektiğini belirttim. FETÖ ile terör örgütü olarak tanımlandıktan sonra dahi organik bağı olanlara gerekli işlemler yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

PARTİMİZDE FETÖCÜ YOK ! 2011’DE İSTİFA ETTİLER

Devlet Kayyumu atama işini zanla yapmıyor diyen Zeki Aygün,”Kocaeli’de terör örgütüne destek veren belediye var mı ki kayyum ataması söz konusu yapılıyor. Bunlar aslı astarı olmayan dedikodular. FETÖ siyasi partilere adam sokmak için çalışmalar yapmıştı. Fakat biz bunları kabul etmedik. 3-4 kişi istifa etti. Zaten 26. Dönem vekilleri olarak bizde onlarla organik bağı olan hiç kimse yoktur. Biz parti içinde bunları ayıkladık ve ayıklanmaya devam ediliyor” dedi.

 

ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARIYORLAR

Güngör Arslan’ı adliyede ziyaret edilip edilmediği sorulan Zeki Aygün,”O gün tesadüf olarak Adliyedeydik. Tamamen tevafuktur. Birileri öküzün altında buzağı arayarak bunları yazıyorlar. Bir de arka kapıdan girdiğimiz söyleniyor. Ön kapıdan girip ön kapıdan çıktık. Emniyet müdürüne dahi yapılmamış telefon görüşmesini yapılmış gibi yazmak ne kadar gazetecilikle bağdaşıyor. Ben yazayım o cevap versin anlayışıyla gazetecilik yapılmaz. Bunlar dedikodu niteliği taşır biraz dürüst olmamız lazım bu konuda. Benim içinde yazılan yazıları var. Benim konferanstaki konuşmamı ne biçim başlıkla verdiler. Benim bölgemizde oynanan oyunları anlatan konuları işlediğim konuşmayı  manavları kötülemişim gibi yansıttılar. Muhatap dahi olmadım” dedi.

 

DOLDURMANIN KİME ZARARI VAR

Derince limanına dolgu alanı yapılması konusuna da değinen Zeki Aygün sözlerini,”Bizim teknolojiye erişmemiz lazım ve bu ürünleri satmamız lazım. Kocaeli körfezinde 40’a yakın liman var. Özel bu limanları alırken şu kadar yer doldurulabilir gibi bir anlaşma var. Şimdi nasıl dolduramazsın diyeceksin. Bu doldurmanın kime ne zararı var. Dolsa ne olacak. İnsanlar buna karşı çıkıyorsa 1994 yılında Koç Üniversitesi Belgrad Ormanının 40 dönümlük arazisini gasp etti. TMMOB falan her şeye maydanoz oluyor ya bunlara niye ses çıkarmadı. Biz mantıklı olanı yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

BİR YER GÖSTERME İMKÂNIMIZ YOK

Bar esnafının durumu hakkında da değerlendirmelerde bulunan AKP Milletvekili Zeki Aygün,” Barlar sokağının güzergâhı seçildi. Altyapısı dolayısıyla olmadı en uygun yol orasıydı. Her alana yeni bir yer gösterme imkânımız yok. Onlara özel bir alan gösterme diye bir şeyin olmaması lazım. Onların kendileri bir yer gösterip buranın olup olmayacağını sormaları gerekir” ifadelerini kullandı.

 

ÜLKENİN İLE İHTİYACI YOK

Gebze’nin il olmasının söz konusu olmadığını belirten AKP Milletvekili Zeki Aygün,”Türkiye’nin ile değil hizmete ihtiyacı var. Önce yaşanabilir bir şehir haline gelirse il haline gelir. Önce yaşanabilir bir yer olması lazım. Biz bu şartları sağlayan bir yer haline getiriyoruz Gebze’yi. Ülkenin ile ihtiyacı yok. Bizim öyle bir programımız yok” sözleriyle basın toplantısını noktaladı. Ahmet HAZER

24 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

İzmitli - Sn.Cumhurbaşkanının bu fetöcü Paralel yapıdan haberi yok!..

KOCAELİ FETÖCÜLERİN MERKEZİ OLMUŞ!..

Kocaeli'de hiç bir şey gizli kalmaz fakat..Sayın Cumhurbaşkanının hiç bir şeyden haberi yok!.Bu fetöcülere neden operasyon yapılmadığını,Neden görevlerinden alınmadığını,AKP'li Şamil TAYYAR'Beyaz TV'de açıkladı!Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanının,İlçe Belediye Başkanlarının,Fikri IŞIK'ın ve referans oldukları,İşe soktukları kişilerin fetöcü oldukları kunuşulmakta ve bilinmekte.

Bunları neredenmi biliyoruz bu şahışların birlikte Paralel yapı(fetö)'toplantılarına gittikleri kişilerden ve gördüklerimizden,yapılan kadrolaşmalardan.Bu fetö paralel yapıya en iyi Büyükşehir ve Kurumlarındaki fetöcü kadrolaşmalar örnektir.Bu fetöcü elemanlar Sayın Cumhurbaşkanının çalışma ekibinden olan eski İZAYDAŞ'Genel Müdürü Sayın Recep Bilal ŞENGÜN'ün görevi bırakmasına neden olmuşlar.

ŞENGÜN'ü sürekli İl yönetimine,Sayın Fikri IŞIK'a aslı astarı olmayan şikayetler ederek,basınıda kullanarak yıpratma ve yıldırma,psikolojik baskı vb.politikalarla görevi bırakmasına neden olmuş bir fetö çetesi ŞENGÜN'dönemi sonrası kanser virüsü gibi yavaş,yavaş İZAYDAŞ'ı ele geçirmiş,bir üst yönetim ve yönetici kadrolaşması ile İZAYDAŞ'ele geçirilmiş...Bu durum Büyükşehir Belediyesinin diğer iştirakleri içinde geçerliymiş.

KARAOSMANOĞLU'bu çeteci paralel yapı ile baştan beri mücadale etmemiş,aksine bu fetö çetesine çanak tutmuş!..Anlayacağınız burnumuzun dibindeki bir Devlet Kurumu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İştiraklarinde fetöcü çete elemanları söz sahibiymişler,üst ve alt yönetim kademelerini ele geçirmişler.

Yanıtla . 0Beğen 24 Eylül 12:29
01

bekirdereli - her şeyi biliyorsunuz , yaverinizin fetocu olduğunu bilmiyordunuz

Yanıtla . 0Beğen 24 Eylül 12:29
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR