Girişimciler sertifikalarını aldı

MARKA ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen girişimcilik eğitimini tamamlayan 30 kişi sertifikasını törenle aldı.Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve K...

BÜYÜT

MARKA ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen girişimcilik eğitimini tamamlayan 30 kişi sertifikasını törenle aldı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan 30 girişimci sertifikalarını MARKA binasında düzenlenen törenle aldı. Törene MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, KOTO Başkanı H. İbrahim Keleş ve sertifikalarını alan girişimciler katıldı. Törende MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan açılış konuşmasını yaparak eğitimler hakkında bilgi verdi.

5 İLDE DÜZENLENDİ
Erkan Ayan, “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın öncülüğünde yaptığı uygulamalı girişimcilik eğitimleri ajansın faaliyet gösterdiği 5 ilde düzenlenmiştir ve toplam 724 başvuru gerçekleşmiştir. Başvuruları başta girişimcilerin hazırlamış oldukları projelere ve bu projelerin ne kadar yenilikçi olduğuna bakarak değerlendirdik. Bunun yanında projenin hayata geçirilebildiği, iş fikrinin KOSGEB hibeleriyle ne kadar paralel olduğu, girişimcide mevcut olan sermaye katkısı, girişimcinin iş fikriyle ilgili tecrübesi gibi kriterlere göre de değerlendirmeler yapılarak toplam 150 iş fikri seçilmiştir” dedi.

KAYIT PARASI ALINMAYACAK
Girişimciler arasında bulunan ve sertifikasını almaya hak kazanan Ali Tüzün projesini anlatarak, “Ben Eskişehir’de doğdum. Zor şartlar altında büyüdüm. Kocaeli Üniversitesi Tıbbi ve Aromatik Bilgiler Bölümü’nü bitirdim. Projem de tıbbi ve aromatik bitkiler laboratuvarı üzerine olacak” dedi. İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz yaptığı konuşmada girişimcilerin her birini ayrı ayrı tebrik etti. KOTO Başkanı H. İbrahim Keleş ise girişimcilerden kayıt parası almayacaklarını söyleyerek, “Girişimciler ticari ünvanlarıyla KOTO’ya kayıtlı olmak zorundalar. Ben arkadaşları tebrik ederek kendilerinden kayıt ücretlerinin alınmayacağını vaat ediyorum” dedi.

SERTİFİKALARI VERİLDİ
Yapılan törende Hacı Semih Kara, Ali Tüzün, Gültekin Çakır, Ramazan Haldın Topçu, Cihat Özkal, Ertan Şenyüksel, Ali Obuz, Kerem Oğuz, Fatih Çörtük, Sezai Sifil, Yener Gencay Uçan, Başar Demirel, Fahri Mutlu, Furkan Dündar, Gökhan Altun, Veysel Kavrayan, Seçil Aktaş, Burdan Avşar, Orhan Aydın, Enis Göçer, Gökhan Cura, Şoray Dedeoğlu, Eray Bodur, Oğuzhan Akgeyik, Hasan Ege, Mustafa Karakoç, Reyhan Pehlivan ve Ömer Kaya sertifikalarını Ali Ayaz, H. İbrahim Keleş ve Erkan Ayan’ın ellerinden aldı.

17 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR