Nacar: Teknolojik yatırımlar işlemlere kolaylık sağladı

          Kocaeli’de faaliyet gösteren mali müşavirlerin bir araya gelerek kurduğu Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği, her ay farklı bir ilçede v...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

Kocaeli’de faaliyet gösteren mali müşavirlerin bir araya gelerek kurduğu Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği, her ay farklı bir ilçede ve farklı bir konuk ile bir araya gelerek istişare toplantıları düzenliyor. Geçtiğimiz aylarda Kocaeli Defterdarı Mustafa İlhan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve KOTO Başkanı Murat Özdağ ile bir araya gelen Mali Müşavirler Derneği, haziran ayı toplantısında ise SGK İl Müdürü Nurettin Nacar’ı ağırladı. İzmit Gölkay Doğapark Restaurant’ta düzenlenen toplantıda Dernek Başkanı Hamit Akbulut ve dernek yönetimi ile istişare kurulu üyeleri hazır bulundu.

TEKNOLOJİK YATIRIMLAR

Sıcak ve samimi bir ortamda yenilen yemeğin ardından dernek yöneticileri ile istişare kurulu üyelerine bir konuşma yapan SGK İl Müdürü Nurettin Nacar, kurumun yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Teknolojik yatırımlar ile işlemlerin yüzde 70 oranında kolaylık sağlandığını anlatan Nacar, sağlık ve ilaç konusunda maliyetlerin bilinçsiz kullanımdan dolayı artış gösterdiğini vurguladı. Bilinçli bir toplum ile sosyal güvenlik maliyetlerinin azaltılacağını da anlatan İl Müdürü Nurettin Nacar, vatandaşların bu konuda bilinçlendirilmesinde sivil toplum örgütlerine büyük görevler düştüğünü dile getirdi. Muhasebe mesleğinin önemine de vurgu yapan Nacar, sahte işyerleri ile ilgili olarak denetimler ile cezai müeyyideler yaptıklarını da sözlerine ekledi.

AKBULUT:AYNI KİTLEYE

HİZMET VERİYORUZ”

Düzenledikleri toplantıya katılımından dolayı teşekkür eden Meslekte Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Akbulut, SGK ile aynı kitleye hizmet verdiklerinin altını çizdi. Yapılan teknolojik altyapı yatırımları ile kurumun hizmet kalitesinin arttığını ve işlemlerde büyük kolaylıklar sağladıklarını da ifade eden Akbulut, meslek mensuplarının yaşadığı problemleri paylaştı.

NACAR’A PLAKET

Dernek Başkanı Hamit Akbulut, yemek sonrası günün anısına SGK İl Müdürü Nurettin Nacar’a Meslekte Birlik Plaketi takdim edilerek başarılı çalışmaların devamı dileklerinde bulundu. Toplantıya katılanlar ile hatıra fotoğrafının çekiminin ardından Müdür Nacar toplantıdan ayrıldı. Yapılan istişare toplantısında ise Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın çalışmaları, mesleğin sorunları ve derneğin Ramazan ayında yapılacak iftar ve faaliyetleri konusunda görüşmeler yapılarak kararlar alındı.

06 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR