ADD Gölcük’ten törenlerin iptal edilmesine sert tepki

ADD Gölcük Şube Başkanı İsmet Bucak, yazılı açıklama yaparak Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının iptal edilmesine tepki gösterdi. Bucak şu açıklamada bu...

BÜYÜT

ADD Gölcük Şube Başkanı İsmet Bucak, yazılı açıklama yaparak Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının iptal edilmesine tepki gösterdi. Bucak şu açıklamada bulundu; ADD Gölcük Şubesi yönetimi olarak Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal edilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz. Halkımızın ve varlığımızın en büyük nedeni olan Cumhuriyet Bayramımızı onun sonucu olan kutlama törenlerini iptal etmeye hiçbir yasa ve makamın yetkisinin olmadığını düşünüyoruz. Bugüne kadar ülkemiz tarihinde böyle bir iptal olayı ile kesinlikle karşı karşıya kalınmamıştır.
 
BÖLÜCÜLER SEVİNECEK
Kaldı ki Cumhuriyet Bayramı terörle mücadele edilen bugünde daha güçlü bir şekilde kutlanmalıdır. Bu bayram eğlence için yapılmamaktır. Türk tarihinin en önemli gününün Cumhuriyetimizin ilanın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varoluşunun dosta düşmana gösterildiği gündür. Bu durum Cumhuriyet karşıtlarını ve bölücüleri sevindirecektir. Bundan dolayı derin üzüntü içindeyiz. Bu kararı kesinlikle kabul ediyoruz.
 
CUMHURİYET YAŞAYACAK
Bizler ADD Gölcük Şubesi olarak halkımıza armağan edilen Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutluyoruz ve şunu belirtmek istiyoruz: Mustafa Kemal Atatürk’ün ve savaş arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölücü teröre ve Cumhuriyet karşıtlarına inat sonsuza kadar yaşayacaktır.

29 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR