Köyde üzüm şenliği yapıldı

İzmit’in Kulfallı Köyü’nde üzüm şenliği ve mevlit etkinliği düzenlendi. İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklere yoğun katılım oldu. Köy me...

BÜYÜT

İzmit’in Kulfallı Köyü’nde üzüm şenliği ve mevlit etkinliği düzenlendi. İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklere yoğun katılım oldu. Köy meydanında gerçekleşen üzüm şenliğinde Çavuş, Bal bal, Yapıncak, Osmanbey ve Siyah üzüm dallarında 26 üreticinin ürünleri yarıştı. Şenlik havasında geçen Kulfallı Köyü’ndeki etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, belediye meclis üyeleri, İlçe Tarım Müdürü Fethi Polat, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Kulfallı Köyü Muhtarı Ramazan Karabay, diğer köy ve mahalle muhtarlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

MARKALARA SAHİP ÇIKILIYOR

İzmit Belediye Başkanı Doğan, yaptığı konuşmada İzmit’le özdeşleşen değerlere sahip çıkarak markalaşmasını sağladıklarını belirterek” Pişmaniye, simit, karpuz, üzüm bu kentin değerleridir. Bunlara sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Geçtiğimiz günlerde karpuz için etkinlik yaptık. Şimdi de Kulfallı ve bölgesindeki üzümler için etkinlik düzenliyoruz. Bu etkinlikler sayesinde köylü üreticimiz kazançlı olacaktır. Kocaeli de ilk kez tamamen köy ürünlerinin satıldığı pazarı biz kurduk” dedi. Konuşmaların ardından tat, renk, lezzet ve irilik kategorilerinde üzümlerin seçimi yapıldı.

ÖDÜLLER VERİLDİ


Yapılan değerlendirme sonunda Çavuş üzümünde birinciliği Şaban Yılmaz, ikinciliği Samet Karabay ve üçüncülüğü de Kıyasettin Uysal’ın ürünleri elde etti. Bal bal kategorisinde Muharrem Macit birini olurken Sadettin Üstün ikinci, Samet Karabay da üçüncü oldu. Yapıncak dalında birinci Burhan Üstün, ikinci Çetin Ekman, üçüncü Muharrem Macit elde ederken Osmanbey üzümünde Halil İbrahim Sel birinciliği elde etti. Bu kategoride başka dereceye giren olmadı. Siyah üzüm dalında da Sadettin Üstün birinciliği elde ederken bu dalda başka ödül alacak ürün çıkmadı. Yarışmada birinci olan üreticilere ot biçme makinası hediye edildi. Kullaffı Köyü Muhtarı Ramazan Karabay da Başkan Doğan’a kendi ürettiği kasa dolusu üzüm verdi. Üzüm şenliğinin ardından köy mezarlığında mevlüt etkinliği düzenlendi.

09 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR