Dünya Kız Çocuklar Günü Ford Otosan'da kutlandı

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği’nin Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde yürüttüğü ‘Bal Arıları Mühendis Oluyor’ projesi kapsa...

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği’nin Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde yürüttüğü ‘Bal Arıları Mühendis Oluyor’ projesi kapsamında, projenin ülke genelindeki okullarda yaptığı eğitimlere katılan kız öğrencilerden dördü Dünya Kız Çocuklar Günü’nde Ford Otosan Gölcük Fabrikası’nı ziyaret etti.

 

Birleşmiş Milletler 11 Ekim Uluslararası Dünya Kız Çocuklar Günü’nün bu yıl teması, kız çocukların sahip olduğu gücün farkına varmaları ve bu güce dair farkındalık yaratılmasında ilham verici rol modellerin önemi. ‘Bal Arıları Mühendis Oluyor’ projesi kapsamında geçtiğimiz aylarda okullarında ziyaret edilen kız öğrenciler, Dünya Kız Çocuklar Günü nedeniyle Ford Otosan Gölcük Fabrikasını ziyaret etti.

 

SERTİFİKA VERİLDİ

Kars, Şanlıurfa, Eskişehir ve Balıkesir’den gelen öğrenciler, Ford Otosan’da çalışan mühendislerle bir araya gelerek iş hayatından beklentilerini Ford Otosan Genel Müdürü ve üst düzey yöneticilerle paylaştı. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün de toplantıda öğrencilere sertifika verdi.

 

GENİŞ KATILIM

‘Bal Arıları Mühendis Oluyor’ projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş, Satınalma Genel Müdür Yardımcısı Güven Özyurt ile Malzeme, Planlama ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Gökşen Töre Sancak katıldı.

 

HAYALLERİNİ ANLATTILAR

Buluşmada Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşe Dolgun, Eskişehir Anadolu Lisesi öğrencisi Beril Son, Kars Hüznü Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencisi Beldem Erdem ve Şanlıurfa Haliliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Müjde Kaplan, geleceğe dair hayallerini ve beklentilerini dile getirdi.

 

DÖRT AYRI BÖLÜMDEN OLUŞTU

Mühendis olma hayalini taşıyan kız öğrencilerin yöneticilere sorularını yönelttiği etkinlik,  ‘Ford Otosan’da Kadın Gücü’, ‘İşyerinde Kadın Dayanışması ve Kadın Liderlik’, ‘Güçlü Kız Çocuklar ve İnovasyon’ ile ‘Güçlü Kızlar ve Gelecekte Ford Otosan’ başlıklarını içeren dört ayrı bölümde gerçekleştirildi. 

14 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR