Belediye-İş hedefi belirledi

Belediye-İş Sendikası’nın Kuşadası’nda gerçekleşen eğitim seminerinde konuşan Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, yeni dönemde Büyükşe...

BÜYÜT

Belediye-İş Sendikası’nın Kuşadası’nda gerçekleşen eğitim seminerinde konuşan Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, yeni dönemde Büyükşehir işçilerini yeniden örgütleyeceklerini söyledi.

Belediye-İş Sendikası Genel Merkezi’nin Kocaeli 1 ve 2 No’lu şubelerine yönelik olarak düzenlediği eğitim semineri, sendikanın eğitim ve dinlenme tesisi Grand Belish Otel’de dün başladı. Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar beldesinde bulunan Grand Belish Otel’deki seminere Kocaeli 1 ve 2 No’lu şubelerden toplam 93 temsilci ve üye katıldı. Eğitim seminerinde üyelere hitap eden Belediye-İş Sendikası Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, Torba Yasa Tasarısı ve sendikanın örgütlenme mücadelesi üzerinde durdu.

ÖRGÜTLENME ÇALIŞMASI
Özkan, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden baskı, tehdit ve zulümle Hizmet-İş Sendikası’na geçirilen işçi arkadaşlarımızın kalpleri hala Belediye-İş Sendikası’ndadır. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Bu arkadaşlarımız er geç sendikamıza üye olacaklardır. Önümüzdeki günlerde örgütlenme çalışmasına tüm gücümüzle start vereceğiz. İşçi arkadaşlarımız yandaş sendikaya gereken cevabı vererek gerçek yuvalarına döneceklerdir”.

SENDİKAL HAREKET TARTIŞILDI
Özkan’ın konuşmasının ardından sendikanın eğitim uzmanı İsmail Hakkı Kurt, Türkiye’de sendikal hareketin durumunu konu alan bir sunum gerçekleştirdi. Seminerin öğleden sonraki bölümünde ise Belediye-İş Sendikası Hukuk Başmüşaviri Levent Balcı hukuki konularla ilgili olarak Belediye-İş üyelerini bilgilendirdi. İşçilerin özellikle Torba Yasa Tasarısı ile ilgili sorular sorduğu gözlendi. Seminer Genel Başkan Nihat Yurdakul’un katılımıyla bugün de devam edecek.

05 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR