Kurt’un ziyaret trafiği yoğundu

İlimizde faaliyet gösteren çok sayıda derneği ziyaret eden MHP Milletvekili Adayı İsmail Kurt, partisinin iktidara gediği takdirde yapacağı çalışmalar...

BÜYÜT

İlimizde faaliyet gösteren çok sayıda derneği ziyaret eden MHP Milletvekili Adayı İsmail Kurt, partisinin iktidara gediği takdirde yapacağı çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verdi.

MHP Milletvekili Adayı İsmail Kurt hafta sonunu bir dizi etkinlikle geçirdi. Artvin Yusufeli Derneği ve Erzurum Şenkaya Zümrüt Köyü Derneği’nin pikniklerine katılan Kurt, büyük ilgi gördü. Ardından Gebze Ankaralılar, Bayburt Manas Köyü ve Balıkesirliler Birliği derneklerini ziyaret eden Kurt, buralarda yaptığı konuşmalarda gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. MHP’nin seçim beyannamesini anlatan Kurt, “Başbakan, 367 vekile sahip olarak yeni bir Anayasa hazırlamayı düşünüyorsa, bunun kapsamını ve neyi amaçladığını milletimizle paylaşmalı. Türkiye’yi tehlikeye sokacak saçma sapan maddeleri bilmek milletin hakkıdır. 400 akademisyen tarafından hazırlanan projelerimizle bu ülkenin sorunlarına çare olacağız.

PROJELERİ ANLATTI
İşsizlik ve yoksulluğu azaltacağız. Gelir dağılımını daha adil hale getireceğiz. Ekonominin dış kaynak bağımlılığı azaltılacak. Faizler düşürülecek. Adaletli bir vergi sistemi tesis edeceğiz. Muhtaç ailelerimize Hilal Kart’la ulaşacağız. Hedefimiz 2011 yılı için ilk etapta net 825 TL’lik asgari ücrettir. Kimse aç ve açıkta kalmayacak. Konutu olmayan yoksul kardeşlerimize konut yapacağız. Sözleşmeli kim varsa kadroya alacağız. Sözleşmeli öğretmenleri kadrolu yapacağız. Emekli kardeşlerimiz bizimle bir maaş fazla alacaklar. Çiftçilerimiz bizimle rahata edecek. Daha ucuz elektrik ve mazot kullanacaklar. Besi hayvancılığı desteğini yüzde 50 artıracağız. Mazottaki KDV’yi ve ÖTV’yi kaldıracağız“ şeklinde konuştu.

30 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR