Sivil Toplum Merkezi’nde yoğun mesai

Gültekin Görüm’ün sorumluluğunda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı Sivil Toplum Merkezi hafta sonlarında da yoğun mesai harcayarak, ilimiz...

BÜYÜT

Gültekin Görüm’ün sorumluluğunda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı Sivil Toplum Merkezi hafta sonlarında da yoğun mesai harcayarak, ilimizde bulunan STK’lara hizmet vermeye devam ediyor. Hafta sonunda birçok sivil toplum kuruluşları; hem kongrelerini gerçekleştirirlerken bazıları da eğitim seminerleri vererek, üyeleriyle bir araya geldiler.
KONGRELERİNİ YAPTILAR
Spina Bifida Derneği Kocaeli şubesi olağan genel kurulunu Gültekin Görüm’ün divan başkanlığında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin fuar içindeki Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirirken, Kocaeli 75. Yıl Cumhuriyet Yetiştirme Yurdu Yardımlaşma Derneği de olağan kongresini aynı yerde üyeleriyle tamamladı. Gerçekleşen kongrede mevcut başkan İbrahim Sarı tekrar dernek başkanlığına seçildi. İlimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının adeta sıraya girdiği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezinde kısa adı KOGED olan Kocaeli Kültürel Değerleri Araştırma ve Geliştirme Derneği de düzenlediği “ Gönüllülük Çalıştayı ” nı gerçekleştirdi. Grundtvıg projesinin koordinatörlüğünü yürütmekte olan KOGED’in başlıca amacının; bireylerin gönüllü çalışmalara duyarlılığının ve farkındalığının arttırılması amacını taşıdığı belirtilen çalıştaya birçok dernek katılım gösterdi. Çalıştaya katılan derneklerden bazıları ise; TEMA Vakfı adına Nermin Tol, Türkiye Eğitim Vakfı ve İzmit Şubesi adına Selma Bilgisu, Yerel Değerleri Araştırma ve Geliştirme derneği adına Engin Şengül, Yardım Sevenler derneği adına Bilge Bilgisu Yener, Koged dernek başkanı Gülhan Bütün ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.
EĞİTİM TOPLANTILARI DA YAPILDI
Fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezinde ayrıca Kocaeli Valiliği İl Afet Müdürlüğü tarafından sertifikalı temel ilk yardım eğitimi de gerçekleşti. Müdürlüğün toplam 50 personelinin katıldığı sertifikalı temel ilk yardım eğitimine İl Afet ve Acil Durum müdürü Osman Metin Saroğlu, Şübe müdürlerinden Osman Koçak, Ümit Çiğdem, Ali Bat, Elif Saner, Evrim Kaya ve Nurten Gümüş’te katıldılar. Eğitim Merkezi müdürü Hasan Bilgihan ve İlk yardım eğitmeni Oktay Akgün tarafından gerçekleşen sunumun ardından, eğitim toplantısına katılan personele sertifikalar verildi.

01 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR