Cumhuriyet Caddesi dışında otopak uygulamasına devam

Musan Otopak’ın Belde AŞ ile biten otopak sözleşmesinin ardından Cumhuriyet Caddesi’ndeki paralı otopark sistemi kaldırılırken Valilik tarafından bir...

BÜYÜT

Musan Otopak’ın Belde AŞ ile biten otopak sözleşmesinin ardından Cumhuriyet Caddesi’ndeki paralı otopark sistemi kaldırılırken Valilik tarafından bir genelge yayınlandı ve bundan sonra park yasağı konulan yerler belirlendi

Musan Metal Makine Turizm İnş. San. Tic. Ltd. Şti. bünyesindeki Musan Otopark’ın, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Belde A.Ş. ile
yaptığı 3 yıllık paralı otopark sözleşmesi süresi önceki gün sona erdi. Buna göre artık Merkez Bankası önünden Dolphin AVM’ye kadar olan Cumhuriyet Caddesi’ndeki Musan Otopark artık hizmet vermeyecek.

SÖZLEŞMEYİ 1 YIL DAHA UZATTIKLARI YERLER
24 Aralık’ta tekrar Belde A.Ş. ile masaya oturan Musan Otopark, Cumhuriyet Caddesi hariç diğer caddelerde ise 1 yıl daha otopark sistemini devam ettirecek. Bu caddeler; Turan Güneş Caddesi, Şahabettin Bilgisu Caddesi, Dolphin AVM bölgesi, İnönü Caddesi, Leyla Atakan Caddesi ve Hafız Binbaşı Caddesi.

OTOPARK İÇİN YENİ CADDELER AÇILACAK
Musan Otopark’ın ortaklarından İbrahim Şenol, Belde A.Ş. ile yeni caddeler için anlaşma yapacaklarını belirtti ve: “Leyla Atakan Caddesi’nden Dolphin AVM’ye giden caddenin otopark sistemi için öte yandan Fevziye Camii’nden Cumhuriyet Caddesi’nin çıkışına kadar olan caddenin otopark sistemli olması için çalışıyoruz” dedi.

KOCAELİSPOR DEVREDIŞI BIRAKILDI
“Kocaeli’ndeki otopark sistemi Belde A.Ş’nin elinde iken Belde A.Ş., Kocaelispor ile anlaşma yaparak bu hakkı ona devretti” diyen Şenol, “Otopark sistemini yapan Kocaelispor, park sisteminden elde ettiği gelirleri çalışmalarına aktarıyordu. Ancak 3 yıl önce Musan otopark olarak bu hakkı kendi üzerimize aldık. 3 yıldır devam eden otopark sisteminden elde ettiğimiz gelirlerle bazı kuruluşlara yardım ediyoruz. Bunların başında da Kocaelispor geliyor. Ama şimdi yaptığımız bağışlarda bir azalma olacak” dedi.

ŞİKAYETLER GELİYOR
İzmit’in neredeyse en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’nde otopark sisteminin kaldırılmasından dolayı vatandaşların şikayette bulunduğunu söyleyen Şenol, “Vatandaşımız buraya park etmeye alışmış. Günde hiç olmazsa en az 500 araç burada park ediyordu. Ama şimdi bu araçlar başka yerlere gitmek zorunda kalıyor” dedi.

VALİLİK GENELGE YAYINLADI
Kocaeli Valiliği tarafından konuyla ilgili bir genelge yayınladı ve bu genelgede park yasağı olan yerler açıklandı. Vali Ercan Topaca tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, “İlimizdeki park yasakları konusunda uygulama başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından belirlenen park alanları dışında, park yasaktır. Park belirleme yetkisi, Büyükşehir Belediyesi’nin elindedir”

CEZA UYGULANACAK
Yanlış parklara belediye ekipleri değil polisin müdahale yetkisi vardır. Genelge artık yayınlanmıştır. Bundan sonra gerekli durumlarda araç çekilmesi ve ceza uygulaması yapılacaktır. MOBESE kayıtlarıyla duruma müdahale edilecektir” dedi.

PARK YASAĞI OLAN YERLER
Leyla Atakan Caddesi, Endüstri Meslek Lisesi ve Baç Kavşağı arası kalan kısımlar, İnönü Caddesi’nin Baç Kavşağı ile Cumhuriyet Parkı arasında kalan kısımları, 50. Yıl İlköğretim Okulu ve Vali Konağı arasında ki kısımlar, Turan Güneş Caddesi ile Baç Kavşağı ile santral arasında ki kalan kısımları, İstasyon caddesi, Tren garı ve merkez bankası arasında kalan kısımları, Hürriyet Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Cengiz Topel Caddesi, Şahabettin Bilgisu Caddesi, Sadettin Yalım caddesi, Meteoroloji İl Müdürlüğü kısımları, Salim Dervişoğlu Caddesi, Zincirlikuyu Caddesi MAP Camii üçyol arasında, Şehit Rafet Karacan Bulvarı ile Kandıra kavşağı arasında, Alemdar Caddesinin tamamı, Musa Kazım Caddesi Çınarlı Camii ve Mehmet Akif Ersoy arasında ki kısımları, Hafız Binbaşı Caddesi, Lozan Caddesi’nin Kuruçeşme meydanları olan kısımlar park yasağı olan yerdir.

27 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR