CHP’de takvim yok değerlendirme var

Kongre takviminin belirlenmesiyle birlikte kulislerinde büyük hareketlilik yaşanan CHP’de önceki akşam, seçim tarihlerinin netleşmesi için bir toplant...

BÜYÜT

Kongre takviminin belirlenmesiyle birlikte kulislerinde büyük hareketlilik yaşanan CHP’de önceki akşam, seçim tarihlerinin netleşmesi için bir toplantı gerçekleştirildi. Ancak Yalçın Kuşkan başkanlığında gerçekleşen toplantıda seçim tarihlerden başka her şey konuşuldu

Listelerin askıya çıkmasıyla beraber kongre sürecine girecek olan CHP’de, önceki akşam bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Milletvekilleri Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan , Haydar Akar, Parti Meclisi (PM) üyesi Ömer Kurtaş ile ilçe başkanları ve belediye meclislerinin grup başkanvekillerinin katıldığı toplantıda il başkanı Yalçın Kuşkan dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

DEĞİŞEN CHP

Türkiye genelinde CHP’nin kongre sürecine yaklaştığına dikkat çeken Kuşkan, “Türkiye’nin gelişmesi ve çağdaşlaşması anlamında CHP’ye çok büyük görevler düşüyor. Bununla birlikte CHP’nin değişmesi ve gelişmesi de sadece isimsel bazda değil; aynı zamanda işlevsel. CHP daha çağdaş ve daha demokratik olacak. Bunu hep birlikte göstereceğiz” şeklinde konuştu.

AKP’YE ELEŞTİRİ

AKP’nin kongrelerde tek liste çıkartmasını da üstü kapalı olarak eleştiren Kuşkan, “Burası CHP. Burada ‘ben yaptım oldu’ anlayışı olmaz. Bu ortak akıl toplantısıyla kongre sürecini değerlendireceğiz. ‘Adayları bire indirdik, gelin onaylayın’ gibilerinden bir şeyler bu partide olmayacak” dedi. Kuşkan, ilçe kongrelerinin yaz başına kadar tamamlanacağını ifade etti.

“KİMSENİN ÖNÜNÜ TIKAMAYACAĞIZ”

İlçe binasına yakın birkaç mahalle hariç delege seçimlerinin mahallelerde yapılması gerektiğini söyleyen Kuşkan, “Bu, katılım için çok önemli. Geçmişte SHP’de bu böyle yapıldı ve oylarda artış oldu” şeklinde konuştu. Delege seçimlerinde öncelikli olanın demokrasi olduğuna dikkat çeken Kuşkan, “Bu il başkanına karşı, bu ilçe başkanlarına karşı diye kimsenin önünü tıkamayacağız” dedi.

YENİDEN DİZAYN

CHP’yi Kocaeli’de yeniden dizayn edeceklerini vurgulayan Kuşkan, “Bizim için şahıslar yok, CHP var. CHP’yi öne çıkartma görevimiz var. Kimin belediye başkanı olacağı, kimin meclis üyesi olacağı önemli değil. Önemli olan CHP ve CHP’nin başarısı. Bizler her şeyden önce CHP’nin gövdesini öne çıkartacağız” diye konuştu.

ÇOK İDDİALIYIM

Kuşkan, “Kocaeli’yi yerel seçimlere hazırlama konusunda çok iddialıyım. Bunu en iyi ben, yönetim kurulum, meclis üyelerimiz yapar. Bana iddiasız diyorlar, hayır, çok iddialıyım.Bu konuda net iddiamız var. Tabi ki bu iddia bireysel bir iddia değil” dedi. Toplantı, Yalçın Kuşkan’ın konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

21 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR