KOMEK&'te Toplum Destekli Polislik Semineri

KOMEK, bünyesinde verdiği rutin eğitimin yanı sıra gerçekleştirdiği seminerlerle kursiyerlerin sosyal gelişimine önemli katkı sunuyor. KOMEK bu çerçev...

BÜYÜT

KOMEK, bünyesinde verdiği rutin eğitimin yanı sıra gerçekleştirdiği seminerlerle kursiyerlerin sosyal gelişimine önemli katkı sunuyor. KOMEK bu çerçevede geçtiğimiz hafta “Toplum Destekli Polislik” konusunda kursiyerlerini bilgilendirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KOMEK) İzmit Kurs Merkezi’nde toplum destekli polislik faaliyetleri anlatıldı. İzmit Kurs Merkezi’nde düzenlenen semineri polis memurları Günsel Can, Ercan Işık ve Alparslan Ünlütürk birlikte verdi. Seminer görsel sunumlarla desteklendi.

UYGULAMA SÜRECİ ANLATILDI
Toplum Destekli Polislik ile ilgili uygulama süreci çeşitli maddeler halinde kursiyerlere aktarıldı. Toplumun öncelikli güvenlik beklentilerinin tespit edilmesi, toplumda oluşan güvensizlik kaygısı ve suç korkusunun giderilmesi, çocukların ve gençlerin suçlara ve kötü alışkanlıklara karşı korunmasının sağlanması gibi konular kursiyerlerle paylaşıldı.

FAALİYETLER AKTARILDI
İlgiyle izlenen seminerde polis memurları ayrıca mahalle sakinleri, işyerleri, diğer kuruluşlar ziyaret edilerek, polis-halk iletişiminin üst düzeye çıkarılmasının sağlandığını dile getirdi. Suç sonrası mağdurların ziyaret edilerek, moral ve psikolojik destek verildiğinin söylenmesi ise kursiyerleri oldukça etkiledi. Seminer sonunda KOMEK kursiyerleri polis memurlarına konuyla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.

17 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR