Roman gençler konservatuvarda

Bin Roman Bin Keman Projesi’nde de yer alan yaklaşık 50 öğrenci kısa bir süre önce Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda eğitim almaya başladı. Kem...

BÜYÜT

Bin Roman Bin Keman Projesi’nde de yer alan yaklaşık 50 öğrenci kısa bir süre önce Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda eğitim almaya başladı. Keman branşında eğitim gören öğrencilerin oluşturduğu ‘Roman Keman Orkestrası’ geleceğe yönelik önemli hedeflerle yola çıktı. ‘Roman Keman Orkestrası’ Veysel Kan ve Alpaslan Uygun yönetiminde haftanın bir günü Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’ne bağlı olan Konservatuvar’da çalışmalarını sürdürüyor. Şube Müdürlüğü içindeki Leyla Atakan Kültür Merkezi’ne gelen Roman gençler eğitmenleri gözetiminde iki saat boyunca nota, nazariyat ve enstrüman dersi görüyor.
“DOĞUŞTAN GELEN BİR YETENEKLERİ VAR”
Koronun çalışmaları hakkında bilgi veren Roman Keman Orkestrası’nın eğitmenlerinden Veysel Kan, öğrencilerinin büyük bir hevesle derslere geldiğini söyleyerek, “Bu çocuklarımızda zaten doğuşlarından gelen bir yetenek var. Tek eksikleri eğitimdi. Büyükşehir Belediyemiz her konuda olduğu gibi bu konuda da bize yardım elini uzattı. Çocuklarımıza en önemli eğitim kurumlarından biri olan Konservatuvarı açtı. Haftanın bir günü burada müzik eğitimi veriyoruz. Doğuştan gelen yeteneklerine eğitimi de katmaları durumunda önemli yerle geleceklerine inanıyoruz” dedi.
HEDEF ROMAN FESTİVALİ
Roman Keman Orkestrası’nın öncelikli hedefleri arasında gelecek yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Roman Festivali yer alıyor. Koro festival çerçevesinde bir konser vermeyi planlıyor. Roman gençler, gelecekte ise Kocaeli’den çıkacak sanatçılar arasına isimlerini yazdırmayı hedefliyor.

26 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR