AKP teşkilatı erken adaylık açıklamalarına tepki gösterdi

AKP Gölcük İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltı programına katılan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, zamanı gelmeden çıkan adaylık açıklamaları...

BÜYÜT

AKP Gölcük İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltı programına katılan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, zamanı gelmeden çıkan adaylık açıklamaları ile ilgili, “Zamanı geldiğinde kim aday olmak isterse olur” dedi

AKP Gölcük İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği kahvaltı programı dün Gölcük’te bulunan Estabien Restauran’ta gerçekleştirildi. AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, AKP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Hilmiye Gövez ve AKP Gölcük İlçe Teşkilatı üyeleri katılım gösterdi. Yerel seçimler yaklaşırken AKP’yi yıpratmak adına erken adaylık açıklamaları haberlerinin yer almasından dert yanan Mahmut Civelek, “Zamanı geldiğinde kim aday olmak isterse olur” dedi.

“HENÜZ ADAYLIKLAR AÇIKLANAMAZ”
Kahvaltı ardından ilk olarak konuşma yapan Sedat Yücel, bu hafta da aile saadeti içerisinde bir program gerçekleştiriyoruz diyerek, “Seçim süreci başlamadan aday haberleri çıkıyor. Henüz adaylık açıklamaları yapacak zaman değil. Daha erken. Gölcük’ün gelişmesine yönelik çalışmalarımız devam edecek. AKP içerisinde farklı bir yapı olamaz” ifadelerini kullandı.

“PROJELERİN YÜZDE 92’SİNİ TAMAMLADIK”
Ardından söz alan Mehmet Ellibeş ise Mahmut Civelek’in katılımından memnun olduğunu dile getirerek, “Gölcük genelini ilgilendiren projeler için çalışmalarımız sürüyor. Seçim zamanları evleri dolaşarak her eve sözleşme bırakıyoruz. Bu sene de seçim vaatlerimizin yer aldığı sözleşmeleri çoğaltarak dağıtacağız. Vaat ettiklerimizin şimdiye kadar yüzde 92’sini tamamladık. Kalan kısmını da bir yıl içinde tamamlayacağız” dedi.

“5 OKUL DAHA YAPILACAK”
Sıkışmış bir şekilde ilçede hizmet veren adliye binasının da yenileneceğini ekleyen Mehmet Ellibeş, “Sağlık alanında da ciddi sorunlarımız var. İlçemizde bulunan devlet hastanemizin yeni binasının yapımıyla ilgili proje de tamamlandı. Böylece bölge hastanemiz olacak. İlçemizi eğitim kenti haline de getirmek istiyoruz. 92 derslikli 5 okul daha ilçemizde yapılacak. 18 metre kareli alan üzerinde teknik meslek lisesi de planlamaya girdi” şeklinde konuştu.

“GÖLCÜK KAZANMAKTA”
Şu anda seçim konuşmalarına kulağımız kapalı diyen Ellibeş, “Gündemimizde şu an bu konu yok. Hizmetlerimize hız vermiş durumdayız. Seçimle ilgili çalışma yapmıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı. Son olarak konuşan Mahmut Civelek ise Gölcük’ün diğer ilçelere de örnek olacak bir uyum içerisinde çalıştığını belirterek, “Gölcük kazanmakta. Eğer AKP olmasaydı acaba Gölcük hatta Türkiye bugünkü mertebede olabilir miydi?” dedi.

“GÖLCÜK’TEKİ BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZLAR”
AKP’nin olmamasını isteyenlerin de dış devletlerle birlikte gerçekleştirdiği saldırıları görüyoruz diyen Mahmut Civelek, “Şu günlerde bazı adaylar türetilmeye çalışılıyor. Kim bizi yıpratmaya çalışırsa çalışsın özellikle Gölcük’teki birliğimizi bozamaz. Adaylık günü geldiğinde kim aday olmak isterse olur ve Genel Merkez tarafından da değerlendirilir. Hiçbirimiz koltuk meraklısı değiliz. CHP’nin DHKPC’ye verdiği desteği geri çekmesi, bu terörist eylemelerden vazgeçmesi gerekir” dedi. Konuşmalar sonrası partililer Gölcük’ü dolaşarak esnafla konuştu.

20 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


YÜKLENİYOR