Topaca: Gelecek çocukların elinde

    Vali Ercan Topaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Gelecek çocukların elinde diyen Topaca birlik ve...

 

 

Vali Ercan Topaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Gelecek çocukların elinde diyen Topaca birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Topaca’nın mesajı şöyle; Milletin ortak iradesinin eseri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 94. ncü yıldönümünü tüm yurtta büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.  23 Nisan 1920, Türk Milleti’nin kurtuluşunu, bağımsızlığını, özgürlüğünü ve egemenliğini sembolleştiren bir tarihtir. Bu tarih itibariyle,  Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında tek yumruk olarak toplanan milletimiz, öncelikle dört bir yanı işgal edilmiş vatanımızda özgürlük meşalesini yeniden tutuşturmuştur.

 

TEK ÇATI, TEK ÜLKÜ, TEK BAYRAK

Yokluklar içerisinde kurulan ilk Meclis, önce milletimizi tek çatı, tek ülkü, tek bayrak altında toplamış, daha sonra da eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmıştır. Bu destan, var oluşunu hürriyetine adamış bir milletin top yekün temsil edildiği, milli iradenin kalbi Meclisimiz ve onun kurucu kahramanlarının başarısıdır. 

 

“ÇOCUKLARIN OMUZLARINDA”

 

Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan ederken,  çocuklara verdiği değere ve yeni Türk Milleti’nin geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir.

 

 

SEVGİLİ ÇOCUKLAR;

 

Sizler çağdaş ve mutlu Türkiye’yi simgeliyorsunuz. Gelecek sizlerin ellerindedir. Yüzlerinizdeki gülümsemenin hiç eksilmemesi için elbirliği ile çalışmalıyız. Bu Bayramın, sizlere armağan edilmesinin şüphesiz büyük anlamı vardır. Sizler geleceğimizi emanet edeceğimiz en değerli varlığımız, en büyük güvencemizsiniz. Gelecek sizlerle güç bulacak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sizlerin başarısı ile Dünyada adından söz ettiren, saygı duyulan bir Devlet olacaktır. Bizler de sizin en iyi şekilde yetişmeniz, bilgi ve teknolojide en ileri seviyede olmanız, sağlıklı ve dengeli bireyler olarak ülkemize ve insanlığa hizmet edebilmeniz için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 

EVRENSEL DEĞERLER

Hiçbir ayırım yapmadan bütün dünya çocuklarını bir araya getirerek, kardeşlik, sevgi, dostluk, dayanışma gibi evrensel değerlerle dünya barışının sağlanmasına büyük katkı sağlayan bu bayram, şüphesiz sizler için de bir övünç kaynağıdır. Sizleri çok seviyoruz, sizlere güveniyoruz.Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere,  Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını saygı,  minnet ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum.  

22 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR