Ünlü: MHP’yi fosillerinden temizleyeceğiz

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ankara’daki il başkanları toplasında seçim sonuçlar...

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ankara’daki il başkanları toplasında seçim sonuçlarına dair raporlarını MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sunduklarını belirten Ünlü, olağan kongrenin de 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini söyledi.

 

“MHP’NİN POLİTİKASI BELLİDİR”

Genel başkanlığa aday olduğu belirtilen isimlerle ilgili soruyu da yanıtlayan il başkanı Ünlü, “MHP’nin politikası bellidir. Anayasanın ilk 4 maddesi bizim için değişmezdir. Seçim sonuçlarına saygılıyız. Biz hiçbir koşulda davamızdan vazgeçmeyiz. Zaman bizim haklılığımızı gösterecektir. Sosyal ortamda birilerinin adaylıklarının gündeme gelmesi bizi ilgilendirmez. Bugün resmi bir açıklama yok. Eğer olursa biz de açıklamamızı yaparız. MHP Kocaeli teşkilatı her zaman genel merkeze bağlıdır” dedi.

 

“EMEK VERENLERİ MUHATAB ALIRIZ”

Parti içindeki muhaliflerin söylemlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Ünlü, “Sorunlarımızı ilçelerimizle tartışacağız. ‘Genel başkan değilsin’ diyerek ortaya atılan kimseyi muhatap almayız. 1 Kasım’da 123 bin 634 oy aldık. 37 bin 826 oy kaybı hakkında İl Başkanı Ünlü, “7 Haziran’da oyumuzu 50 bin artırdığımızda bize madalya takmayanlar 1 Kasım seçimlerinde kaybettiğimiz 30 bin oy için bizi eleştiremezler. MHP’nin yaptıklarının doğru olduğunu bir gün herkes fark edecek” diye konuştu.

 

“125 BİN KEMİK OY”

MHP’nin yüzde 12’lik bir kemik oyunun bulunduğunu dile getiren ünlü, “Kocaeli’de 125 bin kemik oyumuz var. MHP bu oyunu daha da artıracaktır. Mecliste 40 milletvekili ile mecliste olmamızın önemini milletimiz anlayacaktır” ifadelerini kullandı. İlimizdeki oy kaybının vekil sıralamasında yapılan hatalar olduğuna dair söylemlere de cevap veren Ünlü, “Sıralamanın siyasal konjonktürde bir önemi yoktur. Biz 1 Kasım seçimleri öncesinde oy kaybettiğimizi gördük, ama yapacak bir şey yoktu. Liste sıralaması ile ilgili söylemler bir algı operasyonudur” ifadelerini kullandı.

 

“FOSİLLERDEN KURTULACAĞIZ”

MHP’nin, MHP’yi başka bir partiye pazarlayan fosillerinden kurtulması gerektiğini söyleyen Ünlü, sözlerini şöyle tamamladı: “MHP az bütçesi ile seçim çalışması yürüttü. AKP devlet gücünü arkasına alarak seçim çalışması yaptı. Bugün ilk defa bu kadar yoğun bir seçim çalışması atlatan bir teşkilatla çalışmalarımızı yaptık. Bunları görmeden seçim sonuçlarını doğru değerlendiremezsiniz. Örneğin Kartepe bölgesinde 9 bin 320 oy alacağımızı bilen bir teşkilat oluşturduk. Bugün kartvizitli MHP’lilerin partiden gitmeleri MHP’nin hayrınadır. MHP kendi fosillerinden kurtulacaktır. Bunu herkes görecek” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

16 Kasım 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

yavuz şimşek - Sayın Başkan yaptığınız FOSİL açıklaması talihsiz ve acemice bir açıklama bence. İçinde bulunduğunuz konum gereği uygun olmamış. Siz şu anda seçilmiş bir yönetimsiniz ve yönetimi de bilindiği kadarıyla kendiniz oluşturdunuz. Madem fosil var içinizde neden aldınız? Sanki muhalif olup da başkan adayı gibi bir konuşma olmuş. Yok eğer ben yönetime demedim yönetim dışına dedim derseniz böyle bir açıklama tamamen yanlış. Siz gidersiniz partililer kalır. Ve yönetimde olmayan ülkücülere de fosil demeniz talihsizliktir.

Yanıtla . 0Beğen 16 Kasım 15:42
04

eski partili - Partide fosil yok partide paslanmış bir ota yaramayan asalaklar var.Acilen onlardan partinin temizlenmesi kendine gelmesi gerekiyor.Rahmetli türkeşinde kemikleri sızlıyor oda huzursuz partinin düştüğü gülünç durumdan.

Yanıtla . 0Beğen 16 Kasım 15:42
03

Ertuğrul - Önce sen ve genel başkanından başka fosil varmı partide.Bırak bu 4 şart ayaklarını millete güven vermediniz.Bu devret gitmedikçe bir dahaki seçimde kemiği bile bulamayacaksınız.Zaten bahçeliye hergün Akpliler dua ediyor,sanada böyle muhalefet oldukça siz iktidar görmezsiniz.Zaten bahçelinin görevi mhpyi bitirmek.Ondan sonra kumda oynarsınız.Bak yeni gelen varmı kaç tane ocaklarda genç var.Alacak tabi .Senin bilge liderin iktidarı elinin tersi ile itti.İnsanlar aç,bürokrasidekiler umutsuz.Sen palavra sıkmaya devam et.

Yanıtla . 0Beğen 16 Kasım 15:42
02

herekeli - En büyük fosil sizsiziniz sizin yuzunuzden insanlar mhp ye oy vermiyor bırakın artık bu partinin yakasını

Yanıtla . 0Beğen 16 Kasım 15:42
01

Remzi - Aydın başkan fosilin ne olduğundan habersiz galiba eğer fosil temizliyecekse genel mezkezden bahçeliden başlaması gerekir

Yanıtla . 0Beğen 16 Kasım 15:42
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR