KOTO’nun okulu hazır

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) 118 yıllık bilgi birikimini gelecek kuşaklara aktarmak, ülkemizde yaşanan nitelikli iş gücü sıkıntısına, sorunun kaynağı...

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) 118 yıllık bilgi birikimini gelecek kuşaklara aktarmak, ülkemizde yaşanan nitelikli iş gücü sıkıntısına, sorunun kaynağında çözüm bulmak amacıyla KOTO Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi teknik meslek lisesini açıyor. KOTO Başkanı Murat Özdağ, Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ile işbirliği yaparak Yıldız Entegre’nin OSB içerisinde yaptığı okul binasının odaya devri konusunda anlaşmaya vardı. Atölye ve derslikler olmak üzere toplam 2 bloktan oluşan okulun inşasının yüzde 95’i de tamamlandı. Okul, 2015- 2016 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul etmeyi planlıyor.

 

NİTELİKLİ ELEMAN BULUNAMIYOR

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde 100 işyerinden 80'i, sayısı 3 milyon 145 bini bulan işsiz arasında çalıştıracak nitelikli eleman bulamıyor. Türk ekonomisini bekleyen tehlikenin farkında olan KOTO ise önemli bir adım atarak KOTO Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi Teknik Meslek Lisesini açıyor. Aslında, 2014 yılında açılan KOTO Akademi ile bu büyük projenin ilk adımını atan KOTO, bir yılda binlerce ticaret erbabını ve katılımcıyı eğitimle buluşturmanın vermiş olduğu güçle, okul projesini de hayata geçiriyor.

 

“380 ÜZERİNDE PUAN ALANLAR OKULA ALINACAK”

Toplam 9 bin 500 metrekare kapalı alanda faaliyet gösterecek olan okulun önünde bin 800 metrekare de yeşil alan bulunacağı açıklandı. Konu ile ilgili KOTO Meclis toplantısında konuşan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, “Arslanbey OSB ile anlaşma yaptık. Protokol üzerinde çalışıyoruz. Binanın müştemilatı atölyelerini yaptıktan sonra yeni eğitim öğretim döneminde KOTO Arslanbey OSB Teknik Meslek Lisesini açacağız. TEOG puanı 380 üzerinde olanlar okula alınacak, iş garantili olacak. Teknik İngilizceleri olacak. Derdimizle dertlenen öğretmenler okulda görev alacak” dedi.

01 Mayıs 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR