“Bizim tükürdüğümüzü yalamakla işimiz yok”

Yönetim kurulu toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, “Konu tükürdüğümüzü yalayıp, yalamamak değil. Bizi...

BÜYÜT

Yönetim kurulu toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, “Konu tükürdüğümüzü yalayıp, yalamamak değil. Bizim tükürdüğümüzü yalamakla işimiz yok!” dedi.

CHP İl Örgütü’nün haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı önceki akşam parti binasında yapıldı. Toplantı öncesinde basın mensuplarınnın sorularını cevaplayan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan “Bugünkü toplantımızda ağırlıklı olarak tüzük değişikliğini konuşacağız. Tüzük komisyonumuzun hazırladığı raporları okudum. Özellikle gençlik kolları ve kadın kolları için çeşitli önlemler alınması isteniyor. Tüzükteki ayrı yapılanmanın tam anlamıyla işletilmesi talep ediliyor.

ÖNSEÇİM VAZGEÇİLMEZ
Önseçim vazgeçilmez bir noktada isteniyor. Bayanlara yönelik pozitif ayrımcılığın kotasının artırılması isteniyor. Tüzük komisyonumuz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Partimizin avukatları da çalışmalarda aktif rol alarak değişiklikleri hukuki açıdan uygun hale getirmek için çabalıyorlar. Bununla birlikte ilçe danışma kurullarımız başladı. Çayırova danışma kurulunu yaptık. İlerleyen süreçlerde de danışma kurullarımız devam edecek” dedi.

KARTEPE ÖNEMLİ
Kuşkan, “Kartepe ilçe örgütüyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Sürekli olarak Kartepe’ye giderek görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Pazartesi günü başkanımız atanmış olur. Kartepe bölgesi bizim için önemli bir bölge. Diğer ilçelerimiz gibi ilçe merkezi yok. Suadiye, Maşukiye, Köseköy gibi birçok beldeye sahip bir ilçe. Önümüzdeki yerel seçimleri de düşünerek hareket etmeye çabalıyoruz. Orayı toparlayacak bir ilçe başkanını atamayı düşünüyoruz.

40 İSİM VAR
Kartepe’yle ilgili önümüzde 40 isimlik bir liste var. Bu liste ders çalışıp çıkarttığımız bir liste. Listedeki isimler üzerinde tartışıyoruz. Bir isim üstünde fikir birliğine varacağız. Son günlerde yemin etmemizle birlikte birçok tartışma yaşanmaktaydı. Dün (önceki gün) yemin ettik. Mesele tükürdüğümüzü yalamak, yalatmak meselesi değil. Konunun özünü kavramak önemli. Bu insanlar ilçe seçim kuruluna başvurarak biz milletvekili adayı olmak istiyoruz demişler.

3 SENEDİR TUTUKLULAR
İlçe seçim kurulu da bu insanları uygun görmüş ve adaylıklarını onaylamış. Daha sonra bu arkadaşlarımız seçilmişler. İlçe seçim kurulları da mazbatalarını vererek siz milletvekilisiniz demiş. Bu arkadaşlarımız 3 senedir tutuklular. Şimdi yargı onlara, siz milletvekili olamazsınız diyor. Neymiş, delillerin karartılması ihtimali varmış. 3 senedir hala deliller toplanamamış. 3 sene sonrasında delillerin hala karartılma ihtimali varmış. Bakılması ve tartışılması gereken konular bunlar.

KARTEPE İÇİN EJDEROĞLU
Konu türükdüğümüzü yalayıp, yalamamak değil. Bizim tükürdüğümüzü yalamakla işimiz yok. CHP, TBMM’nin kuruluşunda yer alan bir partidir. Parlementoda olmama gibi bir şey söz konusu değildir. Biz burada parlementoyu değil, adalet sistemini boykot ettik. Bize tükürdüğünüzü yaladın diyen sayın başbakan, sen de dik duramadın o halde. Hani meclise sokmayacaktın? Biz de bunları mı söyleyim yani?” diye konuştu. Açıklamanın ardından basına kapatılan toplantıda Kartepe için Musa Ejderoğlu’nun isminin sıkça geçtiği öğrenildi.

13 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR