Egemen Bağış İzmitli gençleri yalnız bıraktı

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Genç İzmit Ödülleri 2013’ isimli programda 8 kategoride proje sunarak birinci olan öğrencilere plaketleri takd...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Genç İzmit Ödülleri 2013’ isimli programda 8 kategoride proje sunarak birinci olan öğrencilere plaketleri takdim edildi

İzmit Belediyesi’nin gençleri teşvik etmeyi amaçlayan Genç İzmit Ödülleri 2013 isimli etkinliği dün Ramada Otel’de gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa katılması beklenen Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış İstanbul’da düzenlenen bir program nedeniyle katılamazken Vali Ercan Topaca, AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, KOÜ Rektörü Sezer Şener Komsuoğlu, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın ve çok sayıda davetli hazır bulundu.Toplam 8 kategoride proje sunarak birinci olan öğrencilere plaketleri de takdim edildi.

SUNUCULUĞU FURKAN KIZILAY ÜSTLENDİ
15 ile 30 yaş arası 40 katılımın olduğu ödül töreninin jürisini TÜBİTAK Başkanı Prof Dr Yücel Altun, Atom Enerji Kurum Başkanı Zafer Alper, AKUT Genel Başkanı Nasuh Mahruki, İSM Genel Sanat Yönetmeni Ragıp Savaş, Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, Gazeteci Erkan Tan, Oyuncu Gürkan Uygun gibi ünlü isimler üstlendi. 8 dalda verilen ödülleri 3’üncü Noter Vekili Sezgin Ayten açıklandı. Programın sunuculuğunu ise ‘Çocuklar Duymasın’ dizisi ile adını duyuran Furkan Kızılay üstlendi.

İNANCIMIZ SONSUZ
İzmit Oda orkestrası ve İzmit Belediyesi Engelli Ritim Grubu’nun gösterileri ile başlayan program İstiklal Marşı’nın okunması ve protokol konuşmalarıyla devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan Doğan, “Gençleri inancım sonsuz. Başvuru yapan bütün projeleri çok beğendim. Buraya katılan herkes başarılıdır. Ama elbette bir birinci seçmemiz lazım. Kazananlar noter tarafından bugün burada açıklanacak. Sonuçları ben de bilmiyorum. Tek bildiğim kazanan İzmit ve İzmitliler” şeklinde konuştu.

UMUTLA BAKIYORUZ
Sonrasında söz alan Sezer Şener Komsuoğlu ise “1995’ten beri bu tarz toplantılara katılırım. Ama hiç bu kadar heyecanlanmadım. Türk gençliğinden bir enstrüman çalmasını, bir yapancı dil öğrenmesini istiyorum. Ve gençliğin geleceğe inanmasını istiyorum” dedi. Zekeriya Özak hükümet olarak yaptıkları çalışmalardan bahsederken, Aygün ise Doğan’a teşekkür etti. Son olarak söz alan Vali Topaca ise gençlere önerilerde bulunarak “Genç nüfus bizim geleceğimiz. Eğitimli bir nüfusumuz var. Bu nedenle geleceğe umutla bakıyoruz. Bu durumu kıskananlar var. Ama bizim gençlerimiz her türlü provokasyona rağmen geleceğe umutla bakıyor” dedi.

EZBERCİ OLMAYIN
Asla ezberci olmanızı istemiyoruz diyerek sözlerini uzatan Topaca, “Bir işi neden yaptığınızı bilmenizi istiyoruz. Analiz edin, ezberci olmayın. Ülkemizin size ihtiyacı var. Önünüz açık 22 yaşında üniversiteyi bitirdikten sonra kaymakam olabilirsiniz, 25 yaşında milletvekili seçilebilirsiniz. Güvendiğimiz bir gençlik geliyor. Başkanımızdan bu projeyi hukuki olarak kurumsallaştırmasını ve ödüllerin gençlerimizin gelecekte iş kurmasını sağlayacak bir proje haline getirmesini talep ediyorum” dedi. Ardından yarışma sonuçları açıklandı.


Ödül alanlar;
Çevre Kategorisi; Ömer Yeşildal
Sağlık Katagorisi; birincisi Özel Doğa Koleji Sağlık Okul Meclisi
Girişimcilik Kategorisi; Onur Sargın
Gönüllülük Kategorisi; Değişim Liderleri Derneği
Spor Kategorisi; Hidayet Gökçe Sağlam
Bilim Kategorisi; Muharrem Yapıcı
Eğitim Kategorisi; Merve Karataş
Sanat Kategorisi; İpek Eryiğit

HABER: Seda DEMİRAL

01 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR